Siirt’te 802 kişi depremlerin ardından yardımcı ocak tevessül etmek amacıyla başvuruda bulundu

Siirt’te 802 güç, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin peşi sıra refakatsiz çocuklara koruyucu eş koyulmak için müracaat yaptı.

Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, gazetecilere, “asrın felaketi” yerine nitelendirilen depremlerin arkası sıra 802 kişinin apotr karı tutmak amacıyla başvuruda bulunduğunu belirtti.

Ergün, daha önce yılda 2 yahut 3 olan apotr sülale referans sayısının depremden sonra 802’ye yükseldiğini vurgulayarak, sürecin bitmeme ettiğini ve başvuruların e-heybet üzerinden yapılabildiğini söyledi.

Zelzele sonrası refakatçisi olmayan çocuklara havari sülale oluşmak amacıyla Siirt’te kısık tıpkı talebin bulunduğunu nâkil Ergün, “Geçmiş yıllarda bir iki olan başvuru sayısı depremlerle alay malay son 20 günde 802’ye çıktı ve kâm seçme güzeşte ahit birlikte artıyor. Referans işleyen ailelere yönelik 2 ve 3 Mart’ta çalım binasında koruyu familya konusunda şümullü benzeri seminer yapmayı planlıyoruz. Cümle vatandaşların katılımını bekliyoruz.” dedi.

Share: