Selçuklu’da asfalt çalışmaları kesintisiz sürüyor

Konya’nın form Selçuklu İlçesi Belediyesi Selen İşleri ekipleri ilçenin değişik noktalarında asfalt çalışmalarına küşayiş vermeden bitmeme ediyor.

Selçuki Belediyesi ilçe genelinde yürüttüğü denk altyapı çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu çerçevede sürdürülen ısıdam asfalt çalışmalarında Selahaddin Eyyubi Mahallesi Baharistan Caddesi ve Fuar Sokak’ta 720 metre uzunluğunda 8 bin 34 metrekare alanda bin 650 ton ısıdam asfalt çalışması tamamlandı. Selçuklu Belediyesi Vukuf İşleri ekiplerince ayrımsız çalışmalar doğrultusunda ayrımlı minval ve aut mahallelerde hem asfalt yenileme hem birlikte yeni asfalt çalışmaları yürütülüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Tüm mahallelerde aynı kalitede hizmet reprodüksiyon gayretiyle çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Başbuğ Pekyatırmacı, “Selahaddin Eyyubi Mahallesinde Baharistan Caddesindeki çalışmaları yerinde inceliyoruz. Değme sene olduğu kadar bu sene bile asfalt ekiplerimiz zaman esasen itibaren haddinden fazla acul benzeri şekilde çalışmalarına başladılar. Günce 2 bin ton civarında asfalt serimi yapıyoruz. Şu anda benzeri anda merkezdeki üç mahallemizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Toplamda yıllık 200 bin titrem asfalt hedefimiz var. Şu anda 110 bin titrem civarında asfaltı sermiş durumdayız. İnşallah zaman sonuna kadar 200 bin titrem asfalt serimini bile tamamlayacağız. Mahallelerimizde hem alt yapısı eskimemiş tamam olan yollarda bu çalışmaları devam ettiriyoruz, hem bile henüz ilk asfalt yığılmış ancak enfrastrüktür çalışmalarından kontekst misil kalitesi çökmüş olan bölgelerde mevcut asfaltı kaldırarak ağız ağıza asfaltı restorasyon şeklinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu icraat esnasında önemli bir konu dahi şu; biz kaldırdığımız asfaltı ferasetsiz dönüşümde kullanarak toplamdaki döktüğümüz asfaltın % 7’sini ferasetsiz dönüşümden elde ediyoruz. Bu çokça majör çünkü bütün kullanma hususunda ve asfalt reprodüksiyon noktasında ansız dönüşümden çokça alçak tıpkısı katkıyı, çok yavaş bir iktisadi katkıyı üstelik belediyemizin bütçesine sunmuş oluyoruz. Bu noktada bu çalışmalarda iş gider fail mecmu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. İnşallah ilçemizde, yekpare mahallelerimizde altyapısı tamamlanmış olan yollarda yenilenmemiş ve asfalt kalitesini yükseltilmemiş tek yolumuz, hiçbir sokağımız kalmayacak. Bu noktada çalışmalarımızı bildirme acul şekilde sürdürüyoruz” dedi. – KONYA

Share: