Reisicumhur Erdoğan’dan Alevi vatandaşlarımız için koskocaman sözler: Hars ve Cemevi Başkanlığı kurulacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Cemevleri Ana Atma ve Toplu Açılış Töreni’nde büyük açıklamalarda bulundu.

“CEMEVLERİNİN BİR DAKIKA ILK AÇILMASINI DİLİYORUM”

Konuşmasına önümüzdeki günlerde açılacak 4 cemevine değinerek başlayan Erdoğan, “Karakoçan, Altındağ, Erzincan ve Kemah’ta hizmete açacağımız dört cemevini kullanacak vatandaşlara aynalı olmasını diliyorum. Temeli açılacak cemevlerinin de bir zaman önceki hizmete açılmasını diliyorum. Bunca sırdır dergahımızdan gelip sabık konan göçen herkesten Tanrı razı olsun diyor, rastgele birine rahmet diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:“Bu mekanlar aşk ocağıdır, incelik ocağıdır. Buralar Hz. Elçi ve ehlibeytine aşırtı olanların durağıdır. Medeniyetimize uz insanlar burada yetiştirilir. Asırlardır Rum topraklarını yoğuran Yunus Emre kadar istek sultanları hizmetleriyle budun olma şuurumuzu güçlendirmişlerdir. Canan Peygamberimizin ‘Birlikte yağmur, ayrılıkta ezinç vardır’ düsturuna sımsıkı sarılarak baki olanın peşinde koştuğumuz sürece bu uygarlık bilcümle güçlenecektir.”

“RASTGELE BİR YATIRIMLA 2023 TÜRKİYE’SİNE HAZIRLADIK”

“Tevhidi tıpkısı, kitabı tıpkı kıblesi bir Peygamberi tıpkısı insanlar amacıyla bundan eksantrik sevgi ve bundan bambaşka amor yolu yoktur. Milletimizin asırlardır varlığını ve birliğini korumasını sağlayan bu muhabbet ışığı zaman üstelik önümüzü aydınlatmaktadır. Birliğimizi kirletmek amacıyla dışarıda müteharrik birçok konvansiyon olmuştur. Amma bu muhabbeti söndürmeye kimsenin gücü yetmemiştir. Ülkemize geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığımız yapıt ve hizmetlerimiz vardır. Eğitimden sağlığa güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye kazandırdığımız beherglas yatırımla ülkemizi yavaş yavaş 2023 Türkiye’sine hazırladık.”

“1585 CEMEVİ ZİYARET EDİLEREK MESAIL DİNLENDİ”

“Bugün da yeni bire bir atılımın hazırlığı içerisindeyiz. Ülkemizi, Türkiye’nin Yüzyılı’na hazırlarken, milletimizin kardeşliğini güçlendirecek hususi adımlara önem veriyoruz. Bugüne büyüklüğünde çözümünü istem ettiğimiz seviyede sağlayamadığımız gelişigüzel özdek için aheste çaba gösteriyoruz. Kültür ve İçişleri Bakanlığımız marifetiyle ölçülü icraat kapsamında 1585 cemevi ziyaret edilerek mesail dinlendi. Mufassal çalışmalar yürütüldü.”

“EKIN VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI KURULACAK”

“Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulacak Hars ve Cemevi Başkanlığı, tamam cemevlerinin yönetimini yürütecek. Cemevlerinin tenvirat, içmece ve istimal suyu imal tamir ve hizmet giderlerinin karşılanması kabil yekpare sorunlar çözülmüş olacak”

Share: