Konya bilgi! Uğur Kıran Içtimai Tesisi temeli atıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve tarz Misyon İlçe Belediyesi işbirliği ile yeniden ayağa kalkacak olan Ağız Toplumsal Tesisi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenindeki konuşmasına “Umu gönüle deyince, baş başa verince sefer mu dayanır?” diyerek başlayan Uğur Belediye Reisi Mustafa Kavuş, ince ve yavaş kanuncu süreçlerin sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Hedef İbrahim Altay’ın özverisi ve destekleriyle cemi bu süreçleri başarıyla atlatarak temel atma aşamasına gelindiğine vurgu yaptı. Yaşanan bu dayanabilen süreçler sebebiyle bugüne büyüklüğünde attıkları bildirme düşündürücü adımlardan birinin da Kıyı Içtimai Tesisi’nin temeli olduğunun altını çizen Başkan Kavuş, engelleri, bağlanak, el birliği, sevgi, samimilik ve ihlasla aştıklarını ifade etti. Adeta küllerinden baştan doğan tesisin bölgeye sosyal, kültürel ve hesaplı anlamda değer katacak bire bir elektrik merkezi olacağını tamlayan Başbuğ Kavuş, “Burada yükselecek bu bina hoppadak tıpkısı sosyal yapı değil, birliğimizin beraberliğimizin da abidelerinden biri olacak” diye niteleyerek konuştu.

“Ibik Toplumsal Tesisi, 7’den 70’e herkesin ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesis olacak”

Üretim karşı dahi bilgelik veren Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7’den 70’e herkesin gerekseme duyduğu sosyal ve kültürel alt yapıya imtiyazlı ayrımsız önem veriyoruz. Değme ahit olduğu kabil gene nahiye halkının dilek ve beklentilerini civar planda tutarak hayata geçireceğimiz Lep Sosyal Tesisi, 4 bin 230 metrekare tıpkısı düz üstünde 9 Bin 895 metrekarelik bir inşaat alanına eş. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız önceliğimiz oldu. Bu sebeple merkezde öncelikle Deneyimsizlik Merkezimiz bulunuyor. Bin 415 metrekare büyüklükteki bu dalan, dersliklerden, atölyelerden, e-spor ve istikşaf alanlarından müteşekkil olacak. Bunun yanı sıra Emekliler Lokali, Spor Tesisi ve Ticari alanlarla nahiye insanına bakım edecek. Farklı stabil çok projede olduğu gibi bu projenin dahi arkasında olan, sürecin bu aşamaya gelmesinde nazik emeği olan, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve onun zer başkanı Maksat İbrahim Altay Beyefendi’ye ilçem, kurumum ve şahsım hesabına şükranlarımı sunuyorum.”

“Konyamıza hizmetlerin yeryüzü güzellerini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Misyon Belediyesi işbirliği ile baştan ayağa kalkacak olan Lep Içtimai Tesisi’nin esas atma töreninde ayrımsız araya mevrut olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca de, “Biraz ahit önce Selçuklu Belediyemizin merbut Alışveriş alanı açılışında bir araya geldik. Aynı dönme evvel bizim toyluk merkezimizin anne atma töreninde, bugünde Maksat’bile esas atma töreni üzere buluştuk. Buradan birlikte Karatay Ortakonak Mahallesinde açılışa geçeceğiz. İşte Konya modeli belediyecilik budur. Gönlü adamakıllı Konyalı hemşerilerimize hizmetin bildirme güzelini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Konya’nın evire çevire mahallelerinden birine hakeza adamakıllı ayrımsız tesis kazandırdıkları için Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Erek İbrahim Altay ve Garaz Şehremini Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum. Buranın bu ağıl gelmesinde döktükleri alın terini, ortaya koydukları emeği, harcadıkları mesaiyi arz yakından şahidim. Cenabıhak kazasız belasız tamamlanmasını yıldız etsin, şehrimize ve Meramımıza körpe iyi olsun” diyerek konuştu.

“Muttasıl, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz”

“DOĞRU Öğür belediyecilik anlayışının farkı işte budur” diyerek konuşmasına başlayan Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı bile, Konya Büyükşehir Belediyesi özellikle almak üzere Karatay, Hedef, Selçuklu İlçe Belediyeleri ve özge parçalanmamış belediyeler ile çalışmaya, üretmeye bitmeme ettiklerinin altını çizdi. Bu çerçevede az daha gelişigüzel devir benzeri açılıştan ayrıksı tıpkı açılışa, bire bir temel atma töreninden başka tıpkı etkinliğe koşturduklarını ifade eden Komutan Pekyatırmacı, “Hizmette bahanelere sığınmıyoruz. Varsa bir engel onu aşıyar, fasılasız yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte bile bu bire bir şekilde devam edecek, açılışlarda ve eskimemiş projelerde alay malay olmaya bitmeme edeceğiz. Zaman bile, çok pir bir tesisin ana atma törenini gerçekleştiriyoruz. Konya’nın ayrıcalı yerlerinden biri olan ve hem Aşkan hem bile Ibik Mahallesi amacıyla büyük bire bir lokasyonda mevcut bu kuruluş muhteşem tıpkı ihtiyaca karşılık verecektir. Yeniden işbirliği ile ortaya sâdır benzeri bakım. Bizlerin destekçisi olan büyükşehir belediyemize ve Başkan Altay’a tekmil destekleri amacıyla teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Belediyelerimizin işbirliği şehre artağanlık kazandırıyor”

Artağan bir günde domuzuna ayrımsız eserin asıl atma töreni üzere tıpkı araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirten AK Fırka Konya İl Başkanı Hasan Angı da Konya’nın değme güzeşte çağ geliştiğini ve güzelleştiğini ifade ederek, “Şehrimiz büyüdükçe ülkemiz birlikte büyüyor. Konya belediyelerimizin işbirliği noktasında yakaladıkları iklim, şehrimizin kâffesi için berekete çevirici oluyor. Bunun üzere Komutan Garaz İbrahim Altay tutmak üzere emeği güzeşte herkese şükranlarımı sunuyorum. Bucak Toplumsal Tesisi, eski ayrımsız yapıydı ve değiştirmek mecburiyetindeydi. Üzerinde mefret benzeri düzentileme yürütüldü. Mülkiyet problemi aşıldı. Bittiğinde yediden yetmişe, bölgenin, ilçenin ve Konya’nın ihtiyacına karşılık verecek çağcıl tıpkı yapıyla hizmet edecek. Biz bilcümle güzel amal için ayrımsız araya geliyoruz. Başkalarına laf yetiştirmek hesabına işbirliği ile hizmeti artıran tıpkısı anlayışla akıntı ediyoruz. İşte Konya Modeli Belediyecilik budur. Tığ Türkiye’nin ve şehrimizin geleceğe hazırlanması namına çalışıyoruz. Geleceğimiz olan gençleri önceliğine alan bu kasılma için emek veren, mücahede harcayan Başbuğ Altay ve Başbuğ Kavuş özellikle koyulmak amacıyla parçalanmamış ekibe şükranlarımı sunuyor ve artık burada çalışacak herkese kolaylıklar diliyorum” dedi.

“Tığ, hizmetle Konya’nın bellik değerini artırmakla meşgulüz”

Birlik kaza belediyeleriyle gelişigüzel şehri mensur ve canlandırmak yerine dokunaklı ayrımsız iş sergilediklerini tamlayan Konya Büyükşehir Başkanı Tasavvur İbrahim Altay dahi sadece akıbet tıpkısı hafta süresince bile bunaltıcı bir tempoda gerçekleştirdikleri programların, yaptıkları hizmetlerin ve aldıkları ödüllerin da Konya için kurum vesilesi olduğunu belirtti. Şehrin 31 ilçesinde çalışmalara tekmil hızıyla bitmeme ettiklerini belirten Komutan Altay, “Bunların neticesinde ortaya çıkan asar için ego değil, biz yaptık diyoruz. Şehrimizi bütün gelişigüzel düz yazı ediyoruz. Biz, Konya’nın bellik değerini artırmakla meşgulüz. Bu çerçevede Yerleşme Günü zımnında katıldığımız programda saygınlık ödülünü kazandık. Arsıulusal Hafızlık Yarışması’nın finalinde Cumhurbaşkanımız ile birlikte dürü sahiplerine ödüllerini verdik. Gençliğe ve geleceğimize yaptığımız hizmetlerden kıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden bergüzar aldık” şeklinde konuştu.

“Komutan Kavuş’a kuruluş amacıyla gösterdiği hassasiyetten ve ortaya koyduğu iradeden çevre teşekkür ediyorum”

Bugüne sincap Maksat için yaptıkları yatırımlar ve ortaya koydukları çalışmalar için üstelik vukuf veren Komutan Altay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gaye sonuç durakta yaptığımız bin araçlık otoparkı hizmete açtık. Hemşerilerimizin Çambıbel’üstelik hoşça vakit geçirecekleri benzeri alan oluşturduk. Akyokuş Kasrı ilkbahar aylarında ortaya çıkma. Sakat Stat alanında Türkiye’nin bildirme evire çevire ulus bahçesi andıran zamanda faaliyete geçecek. Larende birlikte, Tasavvur Belediyesi ile alay malay büyük tıpkı tahavvül çalışması yürütüyoruz. Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş, Abdülhamit Konak ve Trenyolu Caddesi’nde Gaye trafiğini rahatlatacak bakir yollar üzere yüce aleniyet katettik. Bunların bütünü Tasavvur’a ve Konya’ya ayar katacak icraat. İşte zaman bile kısaca 120 milyonluk majör tıpkı tesisin temelini atıyoruz. Buranın yeniden sahn bulmasında Başkan Kavuş’a, gösterdiği hassasiyetten ve ortaya koyduğu iradeden muhit teşekkür ediyorum. Bire Bir ve beraber olduğumuz sürece yakalayamayacağımız sükse bulunmayan. Bundan ufuk Konya tamam Türkiye’da bağlantı ve el birliği şehri kendisine biliniyor. Emeği güzeşte herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların arkası sıra Yan Içtimai Tesisi’nin temeli dualarla atıldı. Törene Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Kasıt İbrahim Altay, YANLIŞSIZ Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Şehremini Hasan Kılca, İş Kur İl Müdürü Emrah Keleş, Dürüst Öğür Konya İl Toyluk Kolları Başkanı Abdullah Sait Cani, AK Öğür Selçuki İlçe Başkanı Mustafa Kağan Özer, Yanlişsiz Öğür Karatay İlçe Başkanı Mehmet Tendürüst, DOĞRU Parti Uğur İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Çipo, Garaz Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, uray meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. – KONYA

Share: