Milli Yetişek Nazır Yardımcısı Şensoy, Düzce’de meslek açılışına katıldı

Milli Eğitim Bilimi Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Düzce’da “İlköğretim Haftası” etkinliklerine katıldı, ekol ve karye dirim merkezi açılışı gerçekleştirdi.

Düzce Valisi Cevdet Atay ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulunda düzenlenen “İlköğretim Haftası” etkinliklerine katılan Şensoy, burada öğrencilerin gösterilerini izledi.

Etkinlikte mütekellim Şensoy, inşallah bu yıl, maskesiz şekilde şen dem alarak yeni eğitim tedris yılını kalburüstü şekilde tamamlayacaklarına inandığını söyledi.

Bakanlık yerine kullanılmamış terbiye talim yılında meslek öncesine önem verdiklerini anlatan Şensoy, şu bilgileri paylaştı:

“Bu siyasa doğrultusunda 3 bin bakir anaokulu ve 40 bin yeni asıl sınıfı açmayı hedefledik. Mevrut olduğumuz noktada 1500 anaokulunu açıkgöz bulunmaktayız. Bu sene başlatmış olduğumuz karye dirim merkezleriyle köy okullarımızın metruk olan binalarını eğitim öğretime ilişik kadar bir hedefimiz vardı. Bu doğrultuda 1600’e mail köy yaşam merkezini açtık. Zaman Düzce’birlikte birlikte tıpkı tanesini açacağız.”

Etkinliğin arkası sıra Ilbay Atay ile Düzce Anaokulunu musahabe eden Şensoy, hoca, öğrenci ve velilerle görüştü.

Şensoy, daha bilahare Çerkez Taşköprü İlkokulu ile Çerkez Taşköprü Karye Hayat Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Share: