Gidiş Geliş kazasında ölen öğrencinin Düzce’deki okulunda hazin dersbaşı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 8 Eylül’de minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu ölen ortaöğretim öğrencisi Yakup Gökçe’nin Düzce’deki okulunda, ders zilinin çaldığı ilk devir kaygı hakimdi.

Büyük tartı ruhlu Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi 11/A sınıfı öğrencileri, 16 yaşında yaşamını yitiren Semavi’nin sırasına çiçek bıraktı.

Öğrenciler, tahtaya bile “Seni unutmayacağız Yakup… Tanrı yağmur eylesin.” yazarak üzüntülerini tabir etti.

Lise öğrenci Serhat İpek, AA muhabirine, Yakup ile 9. sınıftan beri eş olduğunu belirterek, “Eve bu arada gidip geliyorduk. Yaz tatilinde beraber değildik ama okulla ait hayalleri vardı. Çokça üzgünüm.” dedi.

Sınıf öğretmeni, Motorlu Vesait Teknolojisi Alan Şefi Fatih Emre ise “Sevdiğimiz ayrımsız öğrenciydi. Canlı, iri. Takdir-i ilahi, mekanı behişt olsun inşallah. Tanrı yağmur eylesin. Söyleyecek fazla sözümüz namevcut.” diye konuştu.

Menteşe ilçesinde minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu güdücü Aheste ve Yakup Mavi hayatını kaybetmiş, gaileli Yusuf ve Mehmet Gökçe sağlık ekiplerince Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.Share: