Şanlıurfa’da herkese haşat paketlemek, dizi film istihsal 1 Ocak’ta başlıyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyareti sırasında bazen millî matbuat kuruluşlarında gündeme gelen umum atlatmak büfesi polemiğini Belediye Başkanı sonlandırdı. “Büfe var savsaklamak bulunmayan” eleştirilerine fabrikada cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, 1 Aile’ta dizi film üretime geçileceğini duyurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, El Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulunarak çalışmalar karşı bilgelik aldı. Serencam uygulayım bilimi çağdaş cihazlarla donatılan fabrikada birkaç zaman içerisinde tecrübe üretimi başlayacak. Üretimevi 1 Familya 2023’te ise sıra üretime geçecek. Şanlıurfa’üstelik yurt gelirli vatandaşlar üzere hayata geçirilen proje ile günlük 100 bin aldatmak üretimi gerçekleştirilecek. BELTUR A.Ş. eliyle işletilecek Halk Atlatmak Fabrikasında üretilen ekmekler şehrin farklı bölgelerine kurulan 35 değişik büfede satışa sunulacak.

“Günce 100 bin paketlemek üretilecek”

Halk Savmak Fabrikasındaki çalışmaları incelemesinin peşi sıra değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, halk savuşturmak fabrikasında 1 Aile 2023’te seri üretime geçileceğini aktardı. Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla yapılan halk aldatmak fabrikasındayız. Fabrikamız Cenabıhak yıldız ederse pazartesi haset tecrübe üretimine geçecek. 1 Sülale 2023’te ise sekans üretime geçecek. Fabrikamız günde 100 bin atlatmak üretecek. İnşallah dezavantajlı insanımıza bire bir imkan sağlamış olacağız. Aynı destekte bulunmuş olacağız. Bu halkımıza balaban tıpkısı hizmettir. Bu hizmeti yaparken, bir yandan fabrikamızı tamamlarken değişik yandan bile bölüt satma noktalarını monte etmek zorundaydık. Halkımıza satış noktalarını oluşturduk. Büfeler yaptık. Böylece üretimlik faaliyete geçtiği anda tek kusur kalmadan direkt halkımıza erişmiş olacağız. Yapmış olduğumuz büfeleri dahi biraz kamer ilk gerçekleştirdik. Çünkü üretime geçtiğimiz zaman gürültü olmaması içindir. Günde 100 bin savmak üretilen tıpkısı fabrikada üretilen ekmeklerin elde kalmaması, müsriflik olmaması gerekir kim büfeler bunun arz mefret ayağıdır” dedi.

“Üretimevi burada büfeler oradadır”

Beyazgül, açıklamasının devamında, “Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’ya geldiğinde haddinden fazla nazik asar açıldı. Kavşaklar açıldı, yollar açıldı. Fabrikalarımızdan, enerjik hayvan borsamızdan, mezbahalarımızdan bahsedildi. Yani milyarlık tesisler açıldı. O küçücük büfe Reisicumhur’mızın gözünü burunlamak için yola konulur mu? O gazete manşette meydan vermiş. Oraya büfe koymuşlar ki Reisicumhur’nın gözü boyansın. Fabrika olmadan büfe konulur mu? İşte üretimevi burada büfe oradadır. Bu gazete, domates dolması haberlerle halkın kafasını tahavvül etmek istiyor. Biz da halka bakım esastır. Gazetelerin da görevi doğruları yazmaktır. Hakikatleri yazmaktır. Halkın gören gözü ve işiten kulağı olup bunu bölüt yansıtmaktır. Olmayan tıpkı şeymiş kabilinden bunu bu şekilde tanıtmak gerçekten birlikte çok üzücüdür. Şanlıurfa halkı yerine dahi üzücüdür. Şanlıurfa halkı rastgele şeyi görüyor. Manşeti gördüğüm antlaşma halkımız bana şunu söylediler. Üzülmememi ve gelişigüzel şeyi bildiklerini söylediler. İnsan icap istemez üzülüyor. Millî bir ceride güya fabrika yokmuş, büfe konulmuş kabilinden aktarılıyor. Ben buradan o gazeteyi kınıyorum” İfadelerine saha verdi. – ŞANLIURFA

Share: