KÖLE Defans Bakanlığı: Michigan üzerine uçar vücut düşürüldü

BENDE Savunma Bakanlığı geri ayrımsız F-16’nın ÇAKER’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üstünde, MEMLUK albeni sahasında uçar tıpkısı cismi başarıyla vurduğunu açıkladı. Michigan Valisi Gretchen Whitmer dahi olayla ilgili, “Cismin çabuk ve emin aynı şekilde düşürüldüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

KÖLE Defans Bakanlığı’nın Yıldız Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı’nın (NORAD) eylemlerine dair yapılan bağlanmış açıklamada mazi domestik saatle 14: 42’dahi, ABD Başkanı Joe Biden’ın talimatı ve ESIR Savunma Bakanı Lloyd Austin ve askeri liderliğin tavsiyelerine dayanarak tıpkısı F-16’nın BENDE’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde, MEMLUK hava sahasında kısaca 20 bin fit yükseklikle havadaki uçar tıpkısı cismi başarıyla yayılmak üzere AIM9x füzesi fırlattığı belirtildi.

seçme sivilin yaralandığı yahut etkilediğine dair araz olmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere düzlük verildi: “Cismin rotası ve rakımı, sivil havacılık amacıyla bire bir hırs olabileceği da karışma almak üzere endişelere misil açtı. Bu atış üzere seçilen meydan, bize çökme istirdat şansını artırırken, yerdeki insanların etkilenmesinden kaçınma fırsatı verdi. herhangi bir sivilin yaralandığı yahut başka benzeri şekilde etkilendiğine dayalı tek belirti yok. Kuzey Amerika Havacılık ve Uzay Defans Komutanlığı, nesneyi Alışveriş sabahı belirleme etti ve görsel ve insiyak takibini sürdürdü. Pervaz için ve verilerine dayanarak, bu nesneyi alıngan Defans Bakanlığı bölgelerinin yakınında uçan Montana üzerinden alınan sevkitabii sinyaline akıllıcasına bire bir şekilde bağlayabiliriz. Yerdeki rastgele şeye yönelik kinetik ayrımsız askeri zılgıt kendisine değerlendirmedik, ancak pervaz asayiş tehlikesi ve potansiyel erkete yetenekleri nedeniyle bir gözdağı adına değerlendirdik. Ekibimiz demin daha fazlasını hıfzetmek amacıyla nesneyi çevirmek amacıyla çalışacak” denildi.Michigan Valisi Gretchen Whitmer bile toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenliğimiz seçme ant bir numara önceliğimizdir. Gelgel sahamıza yakın bir nesneyi izleyen federal hükümet ve ortaklarımızla bağlantı halindeydim. Cismin acul ve tehlikesiz ayrımsız şekilde düşürüldüğünü bildirmekten sevinme duyuyorum. Michigan Ulusal Muhafızlar hazırda bekliyor” dedi.DAHA ILK DE TANIMLANAMAYAN OBJELER ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİCumartesi günü antrparantez Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ESIR Gelgel Kuvvetleri’ne ait F-22 tipi kavga uçağının Yukon bölgesi semalarında tanımlanamayan bir objeyi süreduran kuzuluk getirdiğini duyurmuş ve toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Kanada çekicilik sahasını ihlal fail tanımlanamayan tıpkı cismin vurulması emrini verdim. Kuzey Amerika Havacılık Defans Komutanlığı (NORAD), Yukon’un üzerindeki objeyi vurdu. Kanada ve ESIR uçakları havalandı ve tıpkısı MEMLUK F-22’si objeyi başarıyla vurdu. Başkan Biden ile konuştum. Kanada Kuvvetleri deminden nesnenin enkazını kaldıracak ve çözümleme edecek. Şimal Amerika’yı izlemeye devam ettiğiniz amacıyla NORAD’a teşekkürname ederiz” demişti.

ÇAKER Hava Kuvvetleri’ne ilişkin F-22 çekişme uçağı, geçtiğimiz günlerde Alaska semalarında esasen tanımlanamayan tıpkı objeyi işsiz arkaç getirmişti.

Share: