Kazakistanlı vakıftan depremzedelere arkalama

Kazakistan Cumhuriyeti Saliqaly Urpaq Vakfı, Çorum’da mihman edilen depremzedeler için Faydalı Çarşısı’na 40 bin dolarlık bağışta bulundu.

Kazakistan Saliqaly Urpaq Vakfı (Salih Sulp Vakfı) yöneticileri depremzedelere destek yüklemek amacıyla Çorum’a geldi. Çorum Belediyesi’ni konuşma eden Kredi Başkanı Nurbol Nazerbayev ve finans yöneticileri Şehremaneti Başbuğ Vekili Lemzi Çöplü ve Uray Başbuğ Yardımcısı Turhan Gönülden ile görüştü. Ülkemize önceki olsun dileklerini ileten Nurbol Nazerbayev, afetin arkası sıra Çorum’a mevrut depremzedeler için Çorum Belediyesi Müfit Çarşısı’na yollamak ve gerekseme malzemesi bağışında bulunduklarını açıkladı.

Uray Başbuğ Vekili Lemzi Çöplü ve Şehremaneti Başkan Yardımcısı Turhan Içtenlikle, cömert mutluluk Kazakistan’a destekleri için teşekkürname etti. Müfit Çarşısı’na yapılan bergüzar amacıyla tören düzeni imzalanmasının ardından, Saliqaly Urpaq Vakfı Başkanı Nurbol Nazerbayev, Vakfın Umumi Müdürü Kassym Kassabekov ile finans yöneticileri Timur Nussıpkhanov, Azamat Ahmet ve Bakdaulet Talipov’a teşekkür plaketi arz edildi.

Eti Üniversitesi’nde doktora özne finans yöneticisi Timur Nussipkhanov’un rehberliğinde ilimize mevrut astronomi, Çorum’u ziyaretlerinin ardından incelemelerde çıkmak amacıyla yer sarsıntısı bölgesine gitti. – ÇORUM

Share: