Cinayet şüphelileri adliyeye atıf edildi

– Cinayet şüphelileri adliyeye atıf edildi

ÇORUM – Çorum’da Burak İ. cinayetiyle ilişik gözaltına alınan Mücahit G, Osman E.B. ve Sır P. adliyeye atıf edildi.

Olay, mazi tün Gülabibey Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, boş benzeri arazide etil alkol düz Burak İ. (24), Osman B. ve Alperen G. beyninde küfürleşme sonucu başlayan tartışma tıpkısı sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üstüne araçtan tüfeğini kayran Burak İ., Osman B. ve Derviş G.’ye doğrulttu. Bu tam silahı Burak İ.’nin elinden alan Osman B. ve Derviş G. ise çizin çizin Burak İ.’ye çığlık ettiler. Açılan biberli sonucu gösterişli yaralanan Burak İ. olay durumunda hayatını kaybederken, zanlılar ise öldürdükleri arkadaşlarının aracıyla görüngü yerinden kaçtılar.

Burak İ.’nin cesedinin bulunmasından sonraları himmet başlatan Güvenlik Ofis Müdürlüğü ekipleri, cinayet zanlısı kendisine iki kişiyi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Araçta yapılan aramada ise cinayette kullanıldığı değerlendirilen benzeri skor tüfek ele geçirildi.

Gözaltına alınan Mücahit G., Osman B. ve Sır P. adlı 3 berbat Güven Müdürlüğü’nde sorgularının tamamlanmasının ardından geniş düzenlilik önlemleri altında Çorum Adliyesi’ne gönderme edildi.

Share: