Kayserispor-Galatasaray maçının peşi sıra

Spor Makat Süper Lig’in 10. haftasında Galatasaray’ı sahasında 2-1 yenen Yukatel Kayserispor’un maharet direktörü Çağcıl Atan, savaşımcı bol ayrımsız oyunla maçtan galibiyetle ayrıldıklarını üzere mutlu olduklarını söyledi.

Atan, maçın ardından düzenlenen matbuat toplantısında, haddinden fazla bol kurguladıkları bir oyunda alelhusus ilk yarı uygun yük yapıp kazanılan toplarla dahi intikal hücumları yaptıklarını belirtti.

Rakibi kenarlardan orta yapmaya kahir baziçe planını oyuncularının ongun uyguladığını dile getiren Atan, “Bekleme pozisyonunda bile 5-3-2 sistemiyle beklemeyi yeğleme ettik. Rakibi kenarlardan orta atmaya ittik. Serencam olarak üstelik rakip 44 devam ılımlı atmış. Rakibin duruşundan hava bunları merkezde dallı güllü durduğumuzda çokça şen savuşturabileceğimizi biliyorduk.” dedi.

Bu maçta oyuncularının haddinden fazla dolgunca uğraş ettiğini bunun koşun mesafelerine bile yansıdığını anlatan Atan, şunları kaydetti:

“Itmam ettiğimiz açıklık 117 bin 500, ligin ortalaması 112 bin. Hatayspor maçından sonraları bizim üzere sunu ferah açıklık. Bu oyuncularımın maçı ne kadar istediğini, ne kadar uğraş ettiğini gösteriyor. 18 şutumuz var belki 5’i yerinde ama çok bir iki farkla auta giden pozisyonların çok kemiksiz gidiş olduğunu söyleyebilirim. Topa biraz daha fazla ehil olabilirdik. Bu konuyla ilgilendiren çalışıyoruz. Galatasaray üzere ferdî yetenekleri çok arka düzem takıma karşı yeniden da bence haddinden fazla olumlu benzeri başarım gösterdik. Mevsim başında herkesin alıntı tahtası sınırlanmış olduğundan kıran düşer gözüyle baktığı tıpkı Kayserispor. Biz oyunu aktör üzerinden değil oyun üzerinden oynamayı düşündük. Elan mebzul konumda mümkün miydik olabilirdik. Ayaklarımız yere basıyor. Hedeflerimiz öz içerimizde var. Cesim olan bu yıl Kayserispor’un bereketli oynayarak, aktör yetiştirerek, sezonu emniyetli ayrımsız yerde tamamlaması. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Zaman dayanılmaz oynadılar, savaş ettiler.”

“Hiçbir galibiyet kaybettiğimiz canlardan mehabetli değil”

Bartın’ın Amasra ilçesindeki beyaz zehir ocağındaki patlamada yaşamını yitiren işçiler üzere bile başsağlığı dileyen Atan, “Öncelikle tek benek hiçbir galibiyet kaybettiğimiz canlardan majör değil. Hayatını kaybeden madenci abilerimizin, arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin üzüntüsünü yaşıyoruz. Buradan Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine çıdam diliyorum. Umarım hakeza şeyler bir elan tekrarlanmaz. Ama ferah kim futbol var. Umarım bu acıklı günde 2 saatliğine birlikte olsa insanları biraz üzüntüden uzak tutabilmişizdir.” ifadelerini kullandı.

Share: