Okan Buruk: “Yolun sonunda şampiyonluğu görüyoruz”

– Okan Buruk: “Yolun böylelikle şampiyonluğu görüyoruz”

“Hakemlerden genişlik çok yanı yanan takım Galatasaray”

KAYSERİ – Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kayseri spor mağlubiyetinin arkası sıra umutlu konuşarak, “Yolun böylelikle şampiyonluğu görüyoruz” dedi.

Gol pozisyonlarında daha çok çalışmaları gerektiğini belirten Okan Ekşimsi, “Ülkemizde yaşanan Bartın felaketiyle hepimiz çokça talihsiz olduk. Yine başsağlığı dileklerimle örtmek istiyorum. Zaman üzere baktığımızda tabii istediğimiz gibi ayrımsız oyun olmadı, istediğimiz kadar bir son olmadı. Pik başlangıcımız elan bilahare ilerleyen dakikalarda hem kıytırık tümden kayıpları hem birlikte ikili oyunda biraz kusurlu kaldık. Bizim kalitemizdeki oyuncuların henüz iyisini yapması gerekiyordu. Süssüz goller yedik baktığımızda. İkinci gol ihtimal faul türlü. Aynı kıç darbesi vardı. Tabii bununla ilişkin oyuncularımız görüntüler olduğunu söyledi. İkinci gol bizi ruhsal anlamda biraz geriye itti ve ikinci çevrim değişikliklerle başladık. Yani 3 kesim farklılık yaptık ve elan bereketli olmamız gerekiyordu. İstediğimiz seviyede ayrımsız oyun olmadı. Maçın geneline baktığımız antlaşma rakip kaleye yaklaşsak birlikte, gol pozisyonlarına girsek de alelhusus penaltı sahası çevresinde yaptığımız ortalar haddinden fazla başarılı değildi. Bununla ilişik elan önceden birlikte bir sıkıntıları yaşamıştık. Düzeltmemiz gereken aynı molekül bile yerleşimimiz. Gol pozisyonuna giriş ve gol atma üzerine bundan sonra çalışmamız gerekiyor” dedi.

“Oyuncularıma inanıyorum”

Buruk, bando yerine yolun böylecene şampiyonluğu gördüklerini söyleyerek, “Elbette kim ferdî kalitede haddinden fazla nitelikli oyuncularımız var. Bireysel yerine bize direkt namına maç kazandırabilecek oyuncularımız var. Bununla ilişik daha kesin adına bu oyuncularımızın küçük karşılaşma kazandırmalarında yarar alamadık amma bereketli tıpkısı takımız ve mebzul ayrımsız kadromuz var. Oyuncularıma inanıyorum. Galatasaray taraftarı bu takıma çokça inandı, bize inandı ve burada dahi gördük takımın ardı sıra güvenilmez benzeri şekilde karşıladılar. Maçlarımız çok meşbu bire bir şekilde geçiyor. Bu yıl 9. maç 6. deplasmanı oynadık. Bittabi kim bu mukavim virajdan henüz faziletli tıpkısı puanla çıkmayı düşünüyorduk amma bugün bizim için aynı kaza oldu. imdi tığ yeniden ayağa kalkacağız. Galatasaray taraftarının on paralık şüphesi olmasın. Bize ve oyuncularımıza güvensin. Tığ elan iyisini yapacağız ve yapmamız gerekiyor. Biz bunun daha iyisini yapabilecek benzeri takımız. Yolun sonunu bökelik kendisine görüyoruz. Bu baziçe bize yetmez ama bu oyunu düzeltip özellikle düzlük içerisindeki paylaşımlarımızı henüz yükseğe çıkartıp, kendi işimizi henüz yalınç arkaç getireceğiz. Benzeri meydanlık oldu biliyorsunuz. Hem milli mızıka arası hem de mösyö geçtik. Bu dönemin de olumlu yansımadığını düşünüyoruz. Alelhusus 2 haftalık maç oynamama süreci baziçe anlamında ihtimal bağan kalmamızın nedenlerinden birisi. Ihtimal bunu birlikte sayabiliriz ama dediğim kadar elan mebzul olacağız ve elan iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Hakemlerden genişlik çok canı yanan mızıka Galatasaray”

Okan Buruk, VAR hakemlerinden canı yer haddinden fazla yanan kulübün Galatasaray olduğunu söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Mevsim esasen beri, ihtimal 3’üncü elle blok yediğimiz vaziyet. Voleybol hakemleri birlikte bununla ilgili değişmeyen verebilirdi ama maatteessüf yıpranmamış kurulan bütün, VAR hakemlerinin sadece VAR’dahi karar vermeleri bunun şu anda işlemediğini haddinden fazla açık bir şekilde bize gösterdi. Bu durumdan herhangi bir hafta şikayetçi olan kulüpler var. VAR hakemleri bunu şu anda istediği kadar kullanmaya başladı. Bundan sunu çokça canı yanan bile Galatasaray. Galatasaray taraftarının elhak hakem atamaları konusunda sinirlerinin hangi büyüklüğünde bozulduğunu kemiksiz aynı şekilde görüyoruz. Bugünkü Arda Kardeşler ataması, Yaşar Kemal Iyi ataması daha geçmiş Giresun maçında Süper Lig’birlikte çokça çok fariza almamış aynı hakemin atanması gibi. Nasıp kararları anlamında birlikte bugün sunulan VAR kararları anlamında bile Galatasaray’a karşı aynı tekstil olduğunu görüyoruz. Şayet Barış’ın golündeki eli görüyorsanız, penaltı sahası içerisindeki penaltıyı de göreceksiniz. Boey’in ayağına mevrut darbeyi birlikte göreceksiniz. Görmüyorsanız birlikte orada yer almayacaksınız. Orada fariza alanlara de fariza verenlerin bu bahis ile ait kendilerine bence üzüntü akort vermeleri gerekiyor. Bu çocuk oyuncağı değil. Bu büyüklüğünde toplumun iri kısmına oluşuk spor dalında bu kadar iri hataların yapılması tezyifkâr oradaki insanların bu işle ilgilendiren başarısızlığını gösteriyor.”

Share: