Çağcıl Atan: “Hayallerimiz bütçelerimizden iri”

– Gündeş Atan: “Hayallerimiz bütçelerimizden nazik”

Kayserispor Maharet Direktörü Gündeş Atan:

“Oyuncularımın alınlarından öpüyorum”

KAYSERİ – Kayserispor Maharet Direktörü Çağdaş Atan, Galatasaray galibiyetinin peşi sıra, “Hayallerimiz, bütçelerimizden iri” dedi.

Spor Popo Süper Lig’in 10. haftasında Galatasaray’ı 2-1 mağlup eden Yukatel Kayserispor’da 3 benek sevinci yaşanıyor. Maç sonu planlı matbuat toplantısında mütekellim Kayserispor Ustalık Direktörü Modern Atan, “Haddinden Fazla iyi bire bir baziçe oldu bence. Çok iyi planladığımız, kurguladığımız, bire bir baskıyı çok dolgunca yaptığımız, kazanıp geçişler yakaladığımız. Rakibi kenardan ortaya atmaya ittik, bunu filvaki 44 çıngı ölçülü atmışlar. Merkezde zinde durduğumuzda bunları çok bayındır savuşturabileceğimizi biliyorduk. Ikmal ettiğimiz aleniyet 117 bin 500, ligin ortalaması 112 bin. Hatay maçından sonraları bizim üzere yeryüzü yüksek vuzuh. Bu birlikte oyuncularımın maçı hangi büyüklüğünde istediğini, ne kadar uğraş ettiğini gösteriyor. 18 pare şutumuz var. Ihtimal 5 tanesi isabetli amma haddinden fazla bir iki farkla auta giden 2-3 parça pozisyonumuzun haddinden fazla kemiksiz gol pozisyonu olduğunu söyleyebiliriz. İkinci yarının başında Mensah, Gavranovic ve Emrah ile yakaladığımız pozisyonlar var. Oyunu henüz rahat ağıl getirebilirdik. Biricik geliştirmemiz müstelzim topa daha fazla erbap olabilirdik. Bu konuyla ilgilendiren çalışıyoruz. Galatasaray kadar ferdî yetenekleri çokça üst düzey tıpkı takıma alın çok olumlu benzeri başarım gösterdik zaman. Mevsim başında para aktarımı tahtası bağlı olduğundan hava herkesin ‘düşer’ gözüyle baktığı Kayserispor’u, başkanımızın vizyonuyla bire bir sahne kurduk. Sloganımız üstelik ‘Hayallerimiz bütçelerimizden şişman’ idi. Zira tığ oyunu tek ahit oyuncu üzerinden okumuyoruz” dedi.

“Oyuncularımın alınlarından öpüyorum”

Takımını kutlama eden Atan, “Şu an bereketli benzeri konumdayız henüz iyisi cins. Şu an ayaklarımız yere basıyor, hedeflerimiz özlük içimizde var. İlk günden beri söylediğim, makro olan Kayserispor’un bu yıl hem ongun oynayarak hem gailesiz sportmen yetiştirerek sezonu iyi tıpkısı yerde tamamlaması. Oyuncularımla kurum duyuyorum. Kazansak birlikte kaybetsek birlikte dayanılmaz oynadılar. Alınlarından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Share: