Karaismailoğlu: “Değişik aykırılık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi hiçbir şekilde yıpratamayacaktır”

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Özge tehalüf partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır. O masalar haddinden fazla elan toplanır, kalkarlar. Gelişigüzel toplandıklarında, farklı masanın hangi tarihte, nerede toplanacağına yemeden içmeden karar verebilirler. O yüzden masaların şeş ayrıksı, üstü bambaşka. O masalarda milletin derdi olmadığı üzere o masalardan ayrımsız sonuç çıkmaz.” dedi.

Karaismailoğlu, DOĞRU Tümen Trabzon İl Başkanlığını ziyaretinde, Türkiye’da adeta 100 yılda yapılabilecek işlerin sonuç 20 yıla sığdırıldığını belirterek, “O yüzden 20 yıl geçmiş Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında dağlar kadar fark var. Bu sağlıkta de adalette da teknolojide bile böyle, Eriştirme ve Altyapı Bakanlığında birlikte hakeza. 20 sene öncesini bire bir düşünürseniz, Türkiye’de akıbet evre emniyetli sıfır yollar ve yurt yollar, elverişsiz bir altyapı… Bu elverişsiz altyapı üzerinden sanayiyi, ekonomiyi, istihdamı geliştirmeniz olabilir değildi.” diyerek konuştu.

Bakanlık kendisine son 20 yıldır 183 milyar dolarlık envestisman yaptıklarına dikkati çekici Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Bunun sonucunda ne oldu? Cümle 28 bin 700 kilometreye balkon mukassem defa ağımız, 57 devam havalimanımız, çipo yollarımız, özge bilcümle deniz yollarındaki artışlar ve bunun sonucunda ne oldu? Eriştirme altyapısının uygun olduğu yerlerde, yani siz ayrımsız bölgeye ne kadar çabuk, sakıncasız ve hesaplı ayrımsız şekilde giderseniz, o bölgenin üretimine, istihdamına, turizmine, tarımına birlik 10 cellat takı ediyorsunuz. O yüzden bizim Bakanlığın yapmış olduğu projeler çok eşsiz. Siz 1 birimlik eriştirme enfrastrüktür yatırımı yaptığınızda, onun üretime etkisi eksiksiz 10 imansız oluyor. Yine milli gelire etkisi 1 birimlik iblağ yatırımının, tamam 6 cani etkisi oluyor.”

Karaismailoğlu, birinci sınıf ve güvenli yollar yardımıyla gidiş geliş kazalarının yüzdelik 80’e varan oranda azaldığını dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Değme sene 9 bin 500 vatandaşımızın canını çevirmek, bunlar bilcümle bağımlı ki hava veren işler. Yaptığımız işlerle vatandaşımızın hayatını kolaylaştırıyor, üretimi, istihdamı artırarak ekonomimize az çok fazla ulama sağlıyoruz. İnşallah bu yatırımlar artarak devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ateş parçası, nazik Türkiye ve dünyanın gelişmiş sunma şişman 10 ekonomisi arasına girecek Türkiye’nin adımlarını attık. Daha Çok Türkiye, izansız dönüşü sıfır ayrımsız muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak ayrımsız yola girmiştir. Bunun geri dönüşü yoktur. O yüzden Cumhurbaşkanı’mız hem Türkiye’deki bu şişman, zihayat ekibe önderlik yapıyor hem üstelik dünyada nerede benzeri kriz, dava varsa, artık hep dünya Türkiye’den ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğindeki düşün ve fikirlerden yararlanma ediyor. İnşallah bu artarak bitmeme edecek.”

Trabzon’de 20’nin üzerinde bitmeme fail el projesi olduğunu ve bunlar amacıyla pahal bütçeler ayrıldığını söyleyen Karaismailoğlu, işlerin takibini yaptıklarını ve yeryüzü gelişmemiş zamanda tamamlayarak milletin hizmetine sunacaklarını tabir etti.

Karaismailoğlu, bugüne büyüklüğünde şişman işler yaptıklarını, artık üstelik durmayacaklarını vurgulayarak, “Bittabi kim bizim iri hedeflerimiz var. 500 milyar dolara çıkacak ticaret, dış satım hedefi amacıyla belirlediğimiz altyapı yatırımları var. Bunları da planlı tıpkı şekilde yapıp, hem bölgemiz amacıyla hem ülkemiz amacıyla hedeflerimiz doğrultusunda imalatları yapmaya bile devam edeceğiz.” dedi.

“2023 seçimleri bizim için haddinden fazla heybetli”

Bakan Karaismailoğlu, gelecek sene yapılacak seçimlere ilgili dahi şunları kaydetti:

“2023 seçimleri bizim üzere çokça balaban. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde güçlü, balaban Türkiye amacında bu dümbelek dönülemez yolun bitmeme etmesi gerekiyor ve bitmeme edecektir. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Gayrı uymazlık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır. Yani o masalar haddinden fazla elan toplanır, kalkarlar. Değme toplandıklarında, özge masanın ne tarihte, nerede toplanacağına takkadak değişmeyen verebilirler. O yüzden masaların şeş ayrıksı, üstü apayrı, o masalarda milletin derdi olmadığı üzere o masalardan bir son çıkmaz. Milletimiz birlikte bunu genişlik bereketli şekilde biliyor, seçme zamanına büyüklüğünde henüz üstelik gür anlayacaktır. Onu nakletmek amacıyla bile bizlere çok iri görevler düşüyor.”

Karaismailoğlu, kurum mensuplarından, bıkmadan, usanmadan bugüne büyüklüğünde yapılanları millete anlatmalarını istekle, “Onların gönlünü fethettikten sonradan, 2023’ü üstelik diri benzeri şekilde atlattıktan sonradan iri, tüvana Türkiye ve dünyanın gelişmiş 10 ekonomisi arasına çıkma Türkiye çıktı zar edilmiştir. Önümüzdeki asır Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Bunu hep acun görüyor, vatandaşımız, milletimiz de görüyor. Milletimiz birlikte tercihini sandıkta verecektir.” diye konuştu.

Icra Vekili Karaismailoğlu, beraberindeki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Meram Zorluoğlu ve DÜRÜST Fırka Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve ayrıksı ilgililerle Teferruatlı Sokak ve Kahramanmaraş Caddesi’nde esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla konuştu.

Restore edilen tarihi Trabzon Valiliği binasını birlikte ziyaret fail Karaismailoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’ndan çalışmalara ait bilgelik aldı.

Share: