Kurum: “2023 seçimleri ülkemiz üzere, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz için çok çokça kocaman”

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Kurum, 2023 seçimlerinin mutluluk ve mazlum coğrafyalar açısından çok cesim olduğunu söyledi.

Alım, Sivas’ın Suşehri ilçesinde şehremaneti binası önünde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Sivas’ın kahraman, ayvaz ve alp insanlarıyla buluşmaktan mutlu olduğunu tamlayan Hava, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Cumhur Reisi Erdoğan önderliğinde sakır sakır demeden vatandaşlara bakım ettiklerini anlatan Gurur, “Biliyoruz kim arkamızda dosdoğru duran Sivas’ımızın, Suşehri’nin iyice insanları var. Cenabıhak hepinizden razı olsun.” diye konuştu.

Milletin desteğiyle yola bitmeme edeceklerini dile getiren Alım, “Zira bizim aynı hedefimiz, bir ahdimiz var. İstiyoruz ki ülkemiz nazik Türkiye yolunda şehirleriyle, ilçeleriyle bütün birlikte kalkınsın. İstihdamıyla, sanayisiyle, üretimiyle, tarımıyla, turizmiyle ve elbette kim mekân ve şehirciliğiyle kalkınsın. Vatandaşlarımıza bu anlamda sunma gür şartları, sunma bol imkanları sunalım istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kurum, biricik hedeflerinin insanların duasını kabul etmek olduğunu, bu amaçla şehirlere, ilçelere bakım ettiklerini aktardı.

Suşehri ilçesinde elan evvel TOKİ’nin 760 konutluk proje başlattığını ve bunların finiş aşamasına geldiğini anımsatan Kurum, “Bu projemizi inşallah bildirme geç 2 kamer içerisinde Suşehri’ne tasdik edeceğiz. Suşehri’nin sokaklarını güzelleştirmeye devam edeceğiz. Suşehri’nin gençlerine daha bol gelecek yer adına çalışmaya mücahede edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Icra Vekili Alım, Sivas’a sonuç 20 yılda her alanda envestisman yaptıklarını, bu yatırımlara yenisini eklemenin heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını rapor etti.

“2023 seçimleri ülkemiz için haddinden fazla kebir”

Ülkenin haddinden fazla önemli bir sürece girdiğine bel eden Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 seçimleri ülkemiz üzere, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz için haddinden fazla çok heybetli. O yüzden bu seçimlerde hepimiz seçkin kesimi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi öbüründen ayırt etmeyeceğiz. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, 84 milyon, 81 şehrimiz tıpkı ve ahi olacağız. Kardeşliğimizi gelişigüzel antlaşma sonsuz kılacağız ve inşallah 2023’te Reisicumhur’mızı ve Topluluk İttifakı’mızı rekor oyla destekleyeceğiz. Eskimemiş yüzyılın Türkiye’sinde inşallah Cumhurbaşkanı’mızı baştan başbuğ yapacağız. Bu kapsamda birlikte çalışmalarımızı şiddetle ayrımsız şekilde sürdüreceğiz.”

Suşehri ilçesine TOKİ tarafından 200 konutun müjdesini veren Kurum, şöyle devam etti:

“Suşehri’nde sosyal göz talebi var. Türkiye’da 81 ilde ilk etapta 250 bin, ikinci etapta bile 250 bin girmek amacıyla 500 bin sosyal hane sözü verdik. Milletimiz nazik ayrımsız hazzetme gösterdi, inşallah 81 şehrimizde bu projelerimizi yapacağız. 25 Ekim’birlikte 5 bin konutumuzun temellerini atacağız ve acul bire bir şekilde inşallah 2 sene içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Suşehri’mizin bu güzel insanlarına 250 bin içtimai göz kapsamında 200 hane başlatıyoruz. 200 konuta gençlerimiz, emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz, asgari ücretle müteharrik vatandaşlarımız başvuracaklar. Tığ da bu projelerimizi Suşehri’mize genişlik gücük sürede yapıp teyit edeceğiz. Yeni içtimai basamak projemiz Suşehri’ne hayırlı uğurlu olsun.”

Çalım, 20 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve YANLIŞSIZ Öğür’yi destekleyen vatandaşlara teşekkür ederek, “Birileri bühtan atabilir, birileri domates dolması söyleyebilir, birileri ‘bu projeler pekâlâ yapılacakmış’ diyebilir. 20 yıldır bu ülkede, 81 şehirde elbette yapılıyorsa, aha bu projeler dahi ayrımsız tatlılıkla yapılacak.” dedi.

“Siz dönün özlük belediyelerinize adisyon dava”

Ihtilaf partilerince yönetilen belediyeleri eleştiren Gurur, şunları kaydetti:

“Siz dönün bakın özlük belediyelerinize ayrımsız hesap dava. Bize adisyon soruyorlar ya diyorlar kim; ‘Bu projeleri bittabi yapacaksınız?’ Refik sen tatile giderken biz Elazığ’dahi, Malatya’de depremzede kardeşimin birlikte acılarına eş oluyorduk. 37 bin 500 bölük sözü verdik ve bitirip doğrulama ettik. Antalya’dahi, Muğla’birlikte coşkunluk oldu, tığ tekmil ekibimizle birlikte bir lahzada oraya koştuk ve onlara aynı sene içerisinde 5 bin konutu tasdik edeceğiz diye niteleyerek kortej verdik. İzmir tarihinin genişlik büyük dönüşümünü yaptık. İzmir, İstanbul, Ankara onların yönetiminde değil mi? Ellerinden tutan mı var? Illet yapmıyorlar? kokmuş senedir milletimize hezel verdiler, dediler ki; ‘Su paralarını düşüreceğiz, ulaşımda sunma kötümser olacağız, kentsel dönüşümde on binlerce basamak yapacağız.’ Illet yapmadınız? Elinizden tutan mı vardı? Kırıcı mi vardı? Hiçbiri yoktu.

Ama olmamasına karşın maalesef bugünkü tehalüf, dünyanın neresine giderseniz gidin böyle bire bir muhalefetle karşı karşıya kalamazsınız. Temas madde algı, seçkin molekül biber dolması, değme molekül bühtan amma tığ Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde hiçbir devir milletimize verdiğimiz sözlerden düşüncesiz durmadık. Hep eser yaptık, yapıt siyaseti yaptık. Tıpkı tatlılıkla aralıksız çalışacağız. Aşk ile çalışıyoruz, amor ile etkin yorulmaz. Tığ amor ve amor ile milletimize hizmet yolunda çalışmaya bitmeme ediyoruz. Amacımız, hedefimiz, ülkemizin fena hâlde çocuklarına, gençlerine daha dolgunca bir ati arz etmek. Gayemiz tamam ilçeleriyle, şehirleriyle kalkınan nazik Türkiye amacında inşallah bu hizmetleri yapmaktır.”

Icra Vekili Alım, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz ve Şehremini Fazlı Yüksel’i birlikte makamlarında ülfet etti.

Gelgel’a ziyareti sırasında DOĞRU Öğür TBMM Takım Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmayan dahi zevcelik etti.

Share: