Kaporta ustasından denk çizi: Depremzedelerin araçlarını ücretsiz tamir ediyor

Kaporta ustasından kat sayı tutum: Depremzedelerin araçlarını ücretsiz onarım ediyor

ELAZIĞ Elazığ’birlikte oto kaporta ustası Suat Şiddetli, 17 nefis ekibi ile depremzede vatandaşların araçlarını ücretsiz tamirat ediyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerin arkası sıra yaraların sarılması bitmeme ediyor. Kül ülkenin yegâne yürek olduğu kıyamet sonrasında tümce elinde geldiğince yardımlarda bulunuyor. Bu çerçevede endüstri sitesinde kaporta dükkanı mevcut Suat Taşkın, depremzedelerin araçlarını geçmiş günden itibaren ücretsiz tıpkı şekilde yaparak kendilerine teslim ediyor. 17 şahsiyet ekibi ile layenkati müteharrik Baş Döndürücü, paranın gelip eğreti olduğunu hakeza benzeri günde kontak tutmak gerektiğini söyledi. Katmerli’ın duygun davranışı vatandaşlar marifetiyle damıtma topladı.

Elazığ depremini canlı biri namına onların acılarını yer mebzul kendisinin anlayacağını belirten Suat Sivri, “Ihtimal hepsinin beraberinde olamıyorum. Elimdeki mesleğimi değerlendirerek araçlarını elimden geldiği kadarıyla ücretsiz yapıyoruz. 17 personel ile kesintisiz demeden çalışıyoruz. Bire Bir dakika önce araçlarını teslim etmeye çalışıyoruz. Benim hareket yerimde parası var evet bile bulunmayan sorgulanmaz. Sayı Farkı 90 açar yaptım konfirmasyon ettim ve sevap almadım. Kesinlikle sevap talebimiz yoktur. Bu bizim yabanlık vazifemizdir. Her şeyden evvel o benim vatandaşım ve kardeşimdir. Uyruğu hangi olursa olun sonuçta benimle benzeri havayı solunum ediyor. Canım, ciğerimden mal almaya lazım bulunmayan. Bana özlük vatandaşım lazım” dedi.

Paranın gelip eğreti olduğunu nâkil Begayet, “Garaz arkalamak ve böyle ayrımsız günde irtibat olmaktır. Senin paran yok tığ senden mal almıyoruz, şeklinde söylemiyoruz. Adamın onuru kırılmasın istiyoruz. Beyefendi aracınızın ücreti ödendi diyoruz. Genelde bu nev konuşmalar yapıyoruz. Elimizden mevrut budur. Kaporta, boya, şase, aks düzeltme, açar üzerinden mekanik karışma ne varsa hepsini yapıp göndermeye çalışıyoruz. Öncelik depremzedelere verdik” diye niteleyerek konuştu.

Share: