İzmir haberi… Karabağlar Belediyesi, Kafasından Çarpış Kayran 60 Yaşındaki Caretta Caretta’nın Bakımını Üstlendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Deniz Esirgeme Bölüm Müdürlüğü ile Karabağlar Belediyesi Baytar İşleri Müdürlüğü, İzmir Körfezi’nde kafasına tıpkısı teknenin pervanesi çarptığı oranlama edilen, 50 ile 60 gözyaşı arasındaki Caretta Caretta türü bahir kaplumbağasının bakımını üstlendi. Caretta Caretta’nın radyolojik muayenesinde kırık tespit edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bahir Dulda Bölüm Müdürlüğü ile Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü gelişigüzel İzmir Körfezi’nde kafasına benzeri teknenin pervanesi çarptığı tahmin edilen, Caretta Caretta türü bahir kaplumbağasının bakımını üstlendi. Kafasından çarpış kayran Caretta Caretta’nın 50-60 yaş aralığında, 80 kilogram ve cerrar olduğu öğrenildi. Benzeri gözü kapalı olan kaplumbağanın radyolojik muayenesinde fay tespit edildi, süratle lüzumlu tedavi işlemlerine başlandı.

Caretta Caretta sağlığına kavuşuncaya büyüklüğünde, Karabağlar Belediyesi Efsanevi Sağlığı Merkezi’nde denetleme altında tutulacak ve tedavisine burada devam edilecek.

Share: