İYİ Tümen lideri Akşener’den “faili meçhulcü” iddialarına kaba tepki: Sizi soysuz kaltaban kolpacılar sizi!

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde esnafı mülakat etti, yurttaşlarla dostça etti.

Burada vatandaşın ekonominin durumundan dünya şikayetlerini dinleyen Akşener, hükümeti eleştirerek, “Bu tıpkı harami düzendir” dedi.

“HAYATLARINDA PKK’YA TAŞ ATMAMIŞLAR BİZE HAKARET EDEBİLİYORLAR”

İYİ Öğür lideri, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Meral Akşener’e Etimesgut’ta PKK’lı amma Batman’da faili meçhulcü diyorlar. Hayatlarında PKK’ya taş atmamışlar, bize taşlama edebiliyorlar. Sizi terbiyesiz kaltaban kolpacılar sizi! Ne oluyor? Sene 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’da ayrımsız müracaat yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı, balaban benzeri güney doğulu korucu başı, mebusluk yapmış aynı ağabeyim beni aradı. ‘Bacım, geldin evimde kaldın’ dedi. Açılımın, çözüm sürecinin başladığı zamanlar. Öyle tıpkısı meşveret yaptı ki. ‘Bana torunlarım, yeğenlerim geliyor. Diyor kim; emmi, ata biz Kürt halkına hıyanet mi ettik, Türkiye Cumhuriyeti devletinin beraberinde durduk diye.’ Siz o insanları darmaduman ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz dahi bizi itham etmek kim?

“BU DUYGUSAL BU BEDENDE DURDUKÇA BİZİ KÜRTLERLE DÜŞMAN EDEMEYECEKLER”

Şüpheniz var mı, milliyetçiliğimden şüpheniz var mı? Bu duygusal bu bedende durdukça, bizi Kürtlerle antagonist edemeyecekler. Kürtlere kusurlu aynı lafız söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Hem bu harami düzeni yıkacağız hem de kolpacılığı ortadan kaldıracağız. Hepimiz umum ele vereceğiz. Çünkü seçmen velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerinin ki afiyet çatıyorsa o bire bir haydutlar düzendir.”Share: