Diyarbakır’da il marifetiyle martir aileleri ve gaziler onuruna kemirmek verildi

Diyarbakır Valiliğince, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında martir aileleri ve gaziler onuruna kemirmek verildi.

Hat Kayapınar ilçesindeki otelde planlı programda Ilbay Ali İhsan Akarsu ve eşi Zeliha Su, şehit aileleri ve gazilerle aynı araya geldi.

Ilbay Akarsu, konuşmasında, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ile ebediyete ölüm eden şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere da berceste ve metin mevcudiyet diledi.

Milletin gündüz boyunca bağımsızlığından ve hürriyetinden asla ödün vermediğini, hep özgür ve hür yaşadığını tamlayan Su, “Ülkemiz zaman dahi bağımsızlığımıza uzanan her çeşit kötülüklere karşı yekvücut yerine mücadeleye bitmeme ediyor. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu topraklar amacıyla hayatını ortaya koyarak bire bir kısmı şehadet şerbeti içti, bire bir kısmı üstelik gazilik unvanı aldı.” dedi.

Şehit aileleri ve gazilerin birlikte olmaya devam edeceklerini vurgulayan Su, “Hem şehitlik hem yiğitlik, her ikisi birlikte bizim inancımızda sunu faziletkâr mertebedir. Muazzez şehitlerimizden ve yiğit gazilerimizden aldığımız ilhamla, ruhla ülkemizi, vatanımızı henüz da yukarılara içki içmek amacıyla hep beraber çalışmaya himmet edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Programa 7. Kolordu Komutanı Ferik Yılmaz Yıldırım, İl Itimat Müdürü Fatih Kayaç, DÜRÜST Tümen Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, SELIM Parti Genel Form Karı Kolları MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman, DOĞRU Parti MKYK üyesi Alaattin Temiz, Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu, gaziler ve yakınları katıldı.Share: