İzmir domestik haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi’ne Karışma Oldu

Türkiye’bile eğitimde ve istihdamda kayran alamayan zihayat kadınların hesaplı ve içtimai hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Tüvana Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi bile CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana uygun aksiyon ve hesaplı büyüme” hedefiyle yola çıkılan proje, Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Himmet ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı iş birliğinde, Birleşmiş Uluslar Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı aracılığıyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçucu mülk seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Konfedere Uluslar Kalkınma Programı İzmir Düzlük Program Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Iştiyak Karaarslan, Mesai ve Içtimai Asayiş Bakanlığı İstihdam Politikaları Birim Uzmanı Esra Sermin Dede, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düz aldığı kadro Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını durumunda görmek amacıyla Gaziemir Belediyesi’ne konuşma etti. Kadro, Gaziemir Belediyesi Matbuat Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilimci ile görüştü. Görüşmenin peşi sıra Gaziemir Belediye Reisi Halil Arda’nın üstelik müsaade vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye karışma oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Reisi Halil Ardıl da kadının toplumsal hayatın rastgele alanında bulunması üzere icraat yürüttüklerini, CV Bank’ın üstelik alelhusus bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Birleşmiş Milel, Sabancı Vakfı kabilinden heybetli kurumlar vasıtasıyla de görülmüş olmasından nazik sevinme duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler için CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile çıktı kadının terbiye ve gelişim olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilgin ise bu projede saha almaktan öz saygı duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, temas geçen çevrim daha çok vatandaşımızın iş sahibi olması amacıyla koskocaman tıpkısı tavassut görevi görüyor. Hem hareket verenle hem üstelik iş arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran benzeri çalım olduk. Belediyedeki ekibimizin bile özverili çalışmasıyla sayı farkı değme ay 100 vatandaşımızı, serencam 16 kamer ortamında bin 620 vatandaşımızın gelişim sahibi olmasına vasıta ettik. Bu çalışmalarımızın Birleşmiş Uluslar Programı eliyle birlikte görülmüş olmasından balaban bahtiyarlık duyuyoruz. Geleceğini Kuran Zihayat Kadınlar Projesi’ne büyük katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Share: