İyi Parti’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Çağrı: “Felaketlerden Ders Cebin ve Tabakhaneler Bölgesindeki İnşaatları Derhal Durdurun”

ZEHRA DEĞİRMENCİ/ SİBEL ALP

İYİ Tümen Bursa İl Başkanlığı, Bursa’nın Tabakhaneler bölgesinde başlatılan göz ve iş yeri projesini protesto etti. İYİ Tümen Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’hangi çağrıda bulunarak, “Bugün ülkemizde olup biten felaketlerden ve ferda Bursa’da olacak beklenen felaketlerden öğüt cebin ve bu inşaatları derhal durdurun. Siz durdurmazsanız elhak geçenlerde bu kenti yönetecek olan bizler durduracağız. Eş, posta yakınken bu yanlıştan dönün” dedi.

İYİ Tümen Bursa İl Başkanlığı, göz ve gelişim yeri projesi başlatılan Tabakhaneler bölgesinde bugün basın açıklaması yaptı. Kahramanmaraş’ta meydana mevrut sarsıntı öncesinde uyarılarda kâin marifet insanlarının bu nöbet Bursa’nın de süresince bulunduğu Marmara depreminin tetikleyicisi olacak olan Şimal Anadolu Fay Hattı’na dikkat çektiklerini belirten İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, şunları söyledi:

“Maraş depremi 160 bin kilometrekarelik alanı kapsadı. Burada kilometrekare ² başına 25 bina düşüyor ve ortalama 125 birey yaşıyor. Yıldız Marmara’de ise anbean beklendiği söylenen depremin, 5 bin kilometrekarelik alanı kapsayacağı aritmetik ediliyor. Burada ise kilometrekare 340 yapı düşüyor ve parçalanmamış 3 bin can yaşıyor. Bölgemizde pekâlâ bir yadımlama ve fert kaybı olacağını varın siz meram edin artık.

“MARAŞ’I UYARAN BİLİM İNSANLARI BURSA’YI BIRLIKTE UYARIYOR”

Malumat insanları, Marmara’üstelik enerji birikiminin olduğuna, andıran benzeri gelecekte bugün yaşadığımız büyük felaketten ikmal hatim elan fazla yıkıma hastalık olacak benzeri devasa depremin kaçınılmaz olduğuna birden alelacele seçkin zaman vurgu yapmıyorlar mı? Elbette kim yapıyorlar. Olur tığ ne yapıyoruz? Maalesef arkamda gördüğünüz gibi, altında cümle 80 derecelik termal su yatağı olan bu yavaş medar konusunda beton yığınları yapmaya bitmeme ediyoruz. O sebepledir ki tığ, zaman burada, ‘Tabakhaneler bölgesinde Bursa’yı termal turizm şehri yapacak ayrımsız proje gerçekleştireceğiz’ diyenlerin, Bursalıların gözlerinin içine baka baka dalavere söylediklerine ve ağız ağıza rant amaçlı beton bir kent mensur ettiklerine şahitlik ediyor, tarihe ayar düşüyoruz. caba, bu ayıplı yalanın sahipleri, ayrımsız Büyükşehir Şehremini Sayın Başkan Alinur Magnezit örneğinde olduğu gibi, şimdilerde çıkıp, ‘Bursa deprem tehlikesini ancak bizim kontrolümüzde yapılacak kentsel dönüşüm projeleriyle bertaraf edebilir’ diyerek birlikte on paralık utanıp sıkılmadan hatır almaz tıpkı pişkinlik içindeler.”

“FELAKETLERDEN DERS ALIN, İNŞAATLARI DERHAL DURDURUN”

Bursa’nın Sıcaksu bölgesine yapılacak ev ve iş yeri projesinden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan Hasanoğlu, “Zaman ülkemizde olup biten felaketlerden ve ferda Bursa’bile olacak muhtemel felaketlerden ibret cebin ve bu inşaatları derhal durdurun. Siz durdurmazsanız elhak geçenlerde bu kenti yönetecek olan bizler durduracağız. Kadın, öğün yakınken bu yanlıştan dönün” dedi.

Share: