Hazar Uyanış Cahillik Kampı’ndan 1200 çocuk yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, dinlence ika imkanı namevcut dezavantajlı çocuklara müteveccih düzenlediği ve 10 hafta süren “Hazar Intibah Deneyimsizlik Kampı”ndan 1200 gönül yararlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, dezavantajlı çocukların dinlence etme imkanı bulduğu kampın 2022 yılı sezonu sona erdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığının, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi’nde vadi kayran Büyükşehir Belediyesi Içtimai Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kampa bu zaman 1200 hayat katıldı.

Talih, Martir Ulvi Gaffar Okkan, Dicle, Hani Hatuniye, Silvan El-Cezeri, ve Bismil Ahmedi Hani yüksekokul liseleri ile Model, Selahaddin Eyyubi, Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar ve Hani Yavuz bilgievlerindeki faaliyetlere katılan çocuklardan seçme hafta 120 can kampa katıldı.

Çocuklar hem eğlendi hem öğrendi

Alanında bilirkişi eğitmenler, kampta çocuklara milli ve manevi değerler seminerleri ile fotoğraf, el becerileri, ahali oyunları, saz, okuma, sinema, üretken acıklı, robotik ve tartım atölyelerinde eğitimler verdi.

Katılımcıların fiziksel gelişimlerine yardım arz etmek için herhangi bir ahit makul saatlerde yüzme, ayak topu, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlendi.

Kampta yüzme bilmeyen çocuklara, yarı olimpik yüzme havuzunda ambulans gözetiminde yüzme öğretildi.

Yangın tatbikatı yapıldı

İtfaiye Ofis Başkanlığınca, çocuklara ateş çeşitleri, yangın güvenliği ve itfa prensipleriyle ilişik bilgiler verildi, tatbikatlar yapıldı.

Her aynı grubun beş çağ kaldığı kampın sonuç gününde katılımcılara yönelik veda gecesi düzenlendi.

Veda gecesinde kollar, yakılan dinlenme kampı ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynadı, tatil boyunca yaşadıkları deneyimleri dile getirme fırsatı buldu.

Share: