Gümüşhane’de 7 sene evvel kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Gümüşhane’de 7 yıl önce kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Hasan Germiç’in kemikleri amiyane ayrımsız tabutta oğluna tasdik edildi

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda gizler toplayan köylüler vasıtasıyla mevcut kayırıcı kafatası ve kemiklerin 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ait olduğunun kesinleşmesinin peşi sıra Germiç ailesi teslim aldıkları kafatası ve kemikleri defnetti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda sarıkız toplayan köylüler adam kafa içi buldu. Uyanık ekipleri kafa içi ve kemiklerin Palan’de elan ilk kaybolan ve detaylı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgili olabileceği şüphesi konusunda emek başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Kürtün ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilgili olduğu kesinleşti.

Kriminal laboratuvardan sâdır sonucun ardından, Hasan Germiç’in oğulları Mukavemetli ve Yüksek Germiç ile yakınları bugün Torul Savcılığı’na her an babalarının kemiklerini kabul etmek amacıyla lazım evrakları imzaladı. Daha sonraları Torul Heybet Hastanesi’ne revan oğlu Uca Germiç siftinlik aynı imamkayığı içerisinde kendilerine verilen kemikleri alarak cenaze aracına yükledi. Üçtaş köyüne getirilen Hasan Germiç’e ilgili kemikler usulen kılınan cenaze namazının ardından Üçtaş köyü minval mezarlığına defnedildi.

“Abimin çıktı ayrımsız mezarı var”

Hasana Germiç’in kardeşi Talat Germiç, “Yaşanması çok edisyon ayrımsız durum, söylemek aynı o kadar edisyon. Tanrı abime rahmet eylesin. İnşallah yapanların bir an teşhir edilerek, cezalandırılmasını istiyorum. İyi değiliz. El benzeri format. Kemikler o dağda senelerce kalmış. Bu tek kırnak tıpkısı özdek değil. Tahakküm aynı nitelik. Yegâne tesellimiz onu defnetmemiz, aynı mezarı olması ve yakınlarının başına gelip dua edebilecekleri aynı saha var” dedi.

Öte yandan cenaze namazı öncesinde konuşan Format Facia Cami imamı Mahmut Çelimsiz, karşısında kâin Üçtaş köyü sakinleri ve Hasan Germiç’in yakınlarına hitaben, köylerinin bu lekeden kurtulması gerektiğini ve dolma söylemek ile aynı kötülüğü ortaya çıkarmanın önemine uygun bire bir müzakere yaptı.

Share: