ÇIKMAZ HAYVANLARI BARINAĞININ ‘GÖNÜLLÜ’ ELÇİLERİ

GÜMÜŞHANE’dahi, hayvansever ile üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, belediyeye ilişkin barınağa eğlenceli gidip, hem çıkmaz hayvanlarına bakıyor hem de görevlilere müzaheret ediyor. Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü Başkanı Adanmış Fer Sidan, Bugüne kadar 100 civarında çıkmaz hayvanını sahiplendirdik dedi.

Kentte üniversite öğrencileri ile hayvanseverler tıpkısı araya gelerek, Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü’nü kurdu. Belediyeye ilişik barınağa her dönme gidip, sokak hayvanlarına nazır gönüllüler antrparantez kampanyalarla çaça topluyor. Barınakta belediye görevlilerine bile yardım eden gönüllüler, yaklaşık 100 sokak hayvanını sahiplendirdi.

‘SAF SEVGİ’

Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü Başkanı Adanmış Ziyalı Sidan, barınağa tınlamalı gelip, düzentileme yaptıklarını belirterek Umumi yerine hayvanlara sadakat atfetmek, sahiplenmeleri tezyit etmek, beslek düzenlemek ve temizliğini ulaşmak üzere buradayız. Herhangi Bir hafta sonları ahenktar bir şekilde hizmetçi yapıyoruz. Özlük toplumsal iletişim araçları sayfamız üstelik var. Sosyal iletişim araçları üzerinden sahiplendirmeler yapıyoruz. Bugüne kadar 100 civarında çıkmaz hayvanını sahiplendirdik dedi.

Üniversite öğrencisi Hüseyin Ünal ise hayvanların akman sevgi ile beslendiğini, hayatı güzelleştirdiğini söyleyerek, Barınaktaki hayvanların insanların desteğine ve sevgisine ihtiyaçları var. Çıkmaz hayvanları sahiplendirerek, emniyetsiz tıpkısı görelik ağı oluşturuyoruz. İmkanı olan sistem hayvan sahiplenmelidir diyerek konuştu.

Gümüşhane’birlikte hayvanseverler adına 230 kişiden oluşan pakt olduklarını anlatan Mut Demir birlikte Çıkmaz hayvanlarıyla pir vakitler geçiriyoruz. Barınakta karınları tok, tehlikesiz tıpkısı ortamdalar fakat imdi mutlak olacakları alanlara ihtiyaçları var. Koşmaları, gezmeleri ve mübarek bereketli özgürce cereyan edecekleri alanlara ihtiyaçları var. Bu nedenle çıkmaz hayvanlarının sahiplendirilmesi gerekiyor dedi.

Share: