Gailesiz milli kürekçiler, Balkan Şampiyonası’na Adıyaman’da hazırlanıyor

Gailesiz Milli Kürek Takımı, Balkan Şampiyonası’nda kudretli dereceler elde edebilmek için çalışmalarını Adıyaman’üstelik sürdürüyor.

Bosna Hersek’in Vişegrad şehrinde 9-11 Ilkgüz’da yapılacak Balkan Kürek Şampiyonası için Gazihan Ağababa Su Sporları Merkezi’nde kampa giren tüvana milliler, günde 2 idman yaparak gösterişli depoluyor.

Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası’nı Adıyaman’dahi tamamlayarak, Balkan Şampiyonası’na katılmaya adalet kazanan milliler, Atatürk Barajı’nda arak döküyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takıma seçilen sporcuların Atatürk Barajı’nda dinlenme kampı yaptıklarını anlatım etti. Gazihan Dede Akarsu Sporları Merkezi’nin önemini anlatan Çuhadar, şöyle konuştu:

“9-11 Ilkgüz tarihleri beyninde Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’na sporcularımız burada hazırlanıyor. Bu merkezimiz mükemmel tıpkısı alıştırma alanı. Birçok takımımız buraya geldi, kampa girip antrenmanlarını burada yaptı. çıktı üstelik gelmeye devam edecekler. Amacımız burada henüz iri ve şümullü yarışmalar açmak.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur ise Gölbaşı ilçesinde Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası’nda başarılı olan sporcuların milli kürek takımına seçildiğini hatırlattı.

Milli sporcuların Atatürk Barajı’nda kampa girdiklerini kaydeden Bahadır, “Tığ burada bati bire bir organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Amacımız kentimizde akarsu sporları altyapısını geliştirerek, hele Adıyaman’daki spor turizmini ve organizasyonlarını dal düzeye çıkarmak.” diye konuştu.

Yurt dışından dinlenme kampı teklifi

Gazihan Dede Su Sporları Merkezi’ne ensiz dışından dinlenme kampı amacıyla taleplerin oluştuğunu rapor fail Batur, “Türkiye’deki parçalanmamış şişman seçilmiş spor kulüplerimizin kamp tercihlerinden bilahare şu dakika yetersiz dışından kamp yeğleme ve rezervasyonları almaktayız. Ayrıca Türkiye’deki bütün kürek spor kulüplerini Adıyaman’de kamp yapmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sporcular iddialı

Sporculardan Yasin Rahat üstelik antrenmanlarını sakır sakır sürdürdüğünü kaydetti. Birçok birincilik ve acun üçüncülüğünün olduğunu belirten Şen, şöyle bitmeme etti:

“Demincek antrenmanlarımıza sonuç bir lahzada devam edip, Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sabah er saatlerde geliyoruz. Suyun düzlük olması bizim üzere oylumlu. Bu olduğunda antrenmanlarımızı henüz mebzul yapıyoruz. Günde arz birkaç 3 saat süresince kilolu benzeri alıştırma yaparak hazırlanıyoruz. Kürek sporu baskı amma fena hâlde tıpkısı spor.”

Eren Akbaş üstelik 3 yıldır kürek sporu yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Geçen yıl Balkan Şampiyonluğu ile Balkan 3’üncülüğüm var. Bu sene İtalya’bile düzenlenen yarışmada bile dünya 3. olduk. Çok mutluyuz, bu sporu tavsiye ediyorum. Atatürk Barajı evire çevire ve akarsu bizim amacıyla ideal. Burada Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefimiz birincilik. Böke olup ülkemizi tayin etmek istiyoruz.”

Share: