Konya’nın ilçelerinde bakir yetişek tedrisat yılı başladı

Konya’nın Seyrişehir, Kadınhanı, Beyşehir ve Kulu ilçelerinde yıpranmamış eğitim talim yılının başlaması dolayısıyla okullarına mevrut öğrenciler dersbaşı yaptı.

Seydişehir Şehremini Mehmet Tutal, Gevrekli Şehit Mehmet Altunbağ İlkokulunda öğrencilerle buluştu.

Yeni yetişek öğretim yılının kalburüstü olmasını dileyen Tutal, “Katiyen pes etmeyin hedefinizi belirleyin ve hedefinize koşun. Sizler bu toplumun geleceğisiniz. Çalışıp başarılı kalkışmak, bu milleti, bu ülkeyi elan ati yollamak sizlerin elinde.” dedi.

Tutal, programın böylelikle öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Beyşehir

Beyşehir Milli Eğitim Bilimi Müdürü Musa Misafir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene, Beyşehir Şehremini Adil Bayındır, İlçe Milli Terbiye Müdürü Musa Konuk, bölüm ve meslek müdürleri, alım amirleri, öğretmenler ve bir kadro mektepli ile siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kulu

Kulu’da 60 okulda 7 bin 600 öğrenci, eğitim ve öğretim yılına başladı. Rustik mahallelerden 1100 öğrencinin ekol servisleriyle taşınacağı ve aşındırmak servisinde bulunacağı öğrenildi.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Mehmet Çağlar, geleceğin teminatı çocukları korumaya yönelik seçme kalem tedbirin alındığını ve okullarda çalışmaların yapıldığını belirterek, “2022-2023 terbiye talim yılının çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize güzel olmasını diliyorum. Meslek idarecilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize gayretlerinden dolayı teşekkürname ediyorum.” dedi.

Kadınhanı

Kadınhanı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Atatürk büstüne çelenk sundu. Kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Share: