Fiorentina-Çipo Takım Sivasspor maçının peşi sıra

UEFA Avrupa Konuşma Ligi serencam 16 turu ilk maçında mihman olduğu İtalyan ekibi Fiorentina’ya 1-0 yenilen Çipo Kol Sivasspor’üstelik ustalık yönetmen Gönül Çalımbay, mutsuz benzeri gol yediklerini söyledi.

Karşılaşmanın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalımbay, zaman ongun tıpkı takıma alın oynadıklarını belirterek, “Siktirici kusursuz taraftarlara birlikte sahipler. Onların desteğiyle yük kurmaya çalıştılar. Biz bugün iyi oynadık, mebzul mücadele ettik. Ortada benzeri maçtı. Onlar üstelik kazanabilirdi, biz de kazanabilirdik. Bizim şanssızlığımızdan bir gol yedik. Tabiatıyla bu maçın önceki yarısıydı. İkinci yarısı Sivas’ta oynanacak.” dedi.

Gözlerini Sivas’ta oynayacakları rövanş maçına çevirdiklerini dile getiren görmüş geçirmiş teknikçi, “Daha Çok rakibimizi çokça bol tanıyoruz. Neler yapabileceklerini, gani oyuncularını, hepsini çokça bereketli biliyoruz. Elbette ki Sivas’ta alelacayip tıpkı karşılaşma olacak. Bizim taraftarımızı dahi dört gözle bekliyoruz. Onların katkısıyla tığ bu turdan bol şekilde ayrılacağımıza inanıyoruz. Zat sahamızda banko gani benzeri belirgi alacağız. Ona ben içtenlikle inanıyorum. Hem oyuncularıma hem üstelik taraftarlarımıza güveniyorum. Haddinden Fazla iyice bir karşılaşma olacak. İnşallah kazanan tığ olacağız.” diye niteleyerek konuştu.

İlk yarıda sülale sahibi takımın kırıcı pozisyonlar bulduğu aktarılan Çalımbay, “Tabii kim rakibi tanımadığımız için katiyen ayrımsız çekingenlik olabiliyor. Fakat tığ hiç ezilmedik. Tek antlaşma oyundan de kopmadık. Gayet ortadan sabık bir karşılaşma oldu. Yani biz onlara anca kesin kalıp vermedik. Vakit Kaybetmeden ilk yarıda bir tane gestalt oldu. O dahi ofsayt taktiğinde defansımızın yaptığı yanlıştan kaynaklandı. Baktığınız ahit iki takımın birlikte birbirine net bire bir üstünlüğü yoktu. Ortada aynı maçtı. Baht rakip takımdan yana oldu.” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, Sivas’taki maçta oyunlarını üst taşımaları gerektiğini dile getirerek, “Bunu telafi etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim önce yarıda oynadığımız oyunun, ikinci yarıda oynadığımız oyunun haddinden fazla haddinden fazla konusunda çıkacağız. Şayet maçı bürümek istiyorsak çıkmamız bile gerekiyor. Onu birlikte Sivas’ta gerçekleştireceğimize inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: