SESOB depremzedeler için gelişim başvurusu standı açtı

SESOB depremzedeler için hareket başvurusu standı açtı

SİVAS – Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), Binali Sebep Itimat ve Yurtlar Kurumunda depremzede vatandaşlara ve esnaflara hareket üzerine arkalamak amacıyla stant açarak referans taleplerini aldı.

11 ilde ve Sivas’ın Gürün ilçesinde meydana gelen hareket sonrasında kül imkanlarını seferber fail Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kağan Demirgil, Sivas’ta yerleştirilen alilere üstelik eşya, giysi, ocak, aksiyon ve ayrıksı konularda bile havari oluyor. Bu çerçevede Kredi ve Yurtlar Kurumundaki yurtlarda kalan, çığır sahibi olan ustalara yüklenmek, bu süreçte çalışmalarına katkı nail olmak için Aşırılmış Ruhsati Kültür Merkezinde stant açarak depremzedelerin başvuruları alındı.

“Personelimiz ve bakış başkanlarımızla gelişigüzel başvuruları alıyoruz”

Yaşadığı illerde patika sahibi olanları istihdam söylemek, işyerlerinde çalışmalarına yardım icat etmek amacıyla böyle bir emek yaptıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil maksatlarının depremzedelere hisse senedi imkanı sağlamak olduğunu belirterek, ” Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak zelzele sonrasında harekete geçerek desteğimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı oylumlu tıpkı deyim ve teşkilattır. Bu teşkilatın içerisinde vadi kayran fakat, depremle alay malay kıygın olan kardeşlerimize desteğimiz bitmeme ediyor. Yurtlarda artan ustalarımıza, çığır sahiplerine iş üstüne korumak için Aşık Ruhsatı Kültür Merkezinde stantlar oluşturduk. Personelimiz ve çekmece başkanlarımızla alay malay başvuruları alıyoruz. Talepler istikametinde merkezde bulunan 13 mesleksel odamız ve İşkur Müdürlüğü aracılığı ile bu vatandaşlarımızın mesleklerini yapmalarını, istihdama katkı sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Burada artan vatandaşlarımız normalleşme sürecinde çalışırlarsa yaşadıkları sıkıntıları elan dahi kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum” dedi.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil, depremzede vatandaşların çalışabilmesi, iş imkanına kavuşması amacıyla oluşturulan stantın çokça eke olduğunu vurgulayarak, desteklerinin bitmeme edeceğini dile getirdi.

Share: