Fiorentina-Demir Takım Sivasspor maçının arkası sıra

Fiorentina Teknik Direktörü Vincenzo Italiano, Çipo Grup Sivasspor maçında değerlendiremedikleri gol fırsatları zımnında ümitsiz olduğunu amma rövanş maçında Sivas’a savaşmak için gideceklerini söyledi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu önceki maçında misafir ettiği Çıpa Takım Sivasspor’u 1-0 yenen Fiorentina’üstelik ustalık direktör Italiano, yarışma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Italiano, geçmiş yarıda peş peşe yakaladıkları gol fırsatlarının hatırlatılması ve karşılaşmanın 1-0 bitmesiyle ilişkin düşüncelerinin sorulması üzerine, “Bu geceye dayalı üzüldüğüm bir tane madde maçın 1-0 bitmiş olması. İlk nısıf sayı henüz ayrımlı olabilirdi. Oyunun dümbelek kalanında gür oynadık. Bu açıdan bakıldığında memnunum. 1-0’üstelik kaldık amma galip geldik, galibiyet serimiz devam ediyor. Oraya da savaşmaya gideceğiz. Onlar da banko bize yaklaşımlarında fark yapacaklar. Elde Etmek için gol alaşağı etmek durumundalar. Bizim henüz sert olmamız gerekecek.” ifadelerini kullandı.

Yedek kulübesinden oyuna giren oyuncularının yaptığı katkıya dikkati çeken Italiano, “Aktör değişiklikleri, maçların ve sezonun kaderini muhavvil sebep kabil. Tümce büyük düzentileme verdi ve gol atmayı başardık. Bir zaman on paralık öne geçemeyeceğimizi dahi düşündüm. Bu çeşit müsabakalar kolay değil. Rakibimiz, kalitesi ve az buçuk bile şansının sebebiyle grubundan lider artık ama korkulacak tıpkı rakip.” diyerek konuştu.

Share: