EYT yasalaşınca derneği iptal ettiler

EYT yasalaşınca derneği nakız ettiler

ÇANAKKALE – Çanakkale’da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilişik yasa teklifi 395 düşünce ile akseptans edilerek yasalaşmasının peşi sıra Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği, halel ve arıtma işlemlerini tamamlayarak, fesih edildi.

TBMM Genel Kurulunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilişkin düzenlemeleri içeren Içtimai Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sınırlanmış Kanun Mesabesinde Kararnamede Başkalık Yapılmasına Dair Yasa Teklifi 395 milletvekilin tamamının oyuyla akseptans edildi ve yasalaştı.

Kanunun yasalaşmasıyla ardından Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği üyeleri aracılığıyla Çanakkale Belediyesi Çalışanları Toplumsal Tesisi Ercan Adsız Salonu’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasını okuyan Çanakkale Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar Derneği Umumi Heyet Başkanı Amaç Çağlar, derneğin fesih ve arıtma işlemlerini tamamlayarak, tağyir edildiğini söyledi.

Kendilerinin 8.9.1999 tarihinde 4447 az yasanın evrensel hukuk kurallarına birlikte çapraz tıpkısı şekilde geriye alehte işletilmesiyle, büyük bire bir butlan ve mağduriyet hayat dolu, emeklilik hakları 2 ile 17 sene ortada ötelenen hak sahipleri yerine, yola inanmışlarla çıkılır, kandırma edilmişlerle değil diyerek, 16 Temmuz 2019 tarihinde Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğini kurduklarını anlatım fail Çağlayan, “Bu tarihten itibaren tamlık zorluklara, nahak suçlama ve algılara karşın, şişman tıpkı inançla azimle ve kararlılıkla haklarımızın iadesi amacıyla savaş ettik. EYT yasasının kullanılmamış düzenlemesiyle hak sahiplerine hakları kısmen birlikte olsa iadeli edilmiştir. Sonunda derneğimizin birlikte tüzüğü gereği yapılış amacı zahirî ergin, bu bağlamda genel kurulumuzun rey birliği ile almış olduğu karar neticesinde, Çanakkale Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar Derneği Fek ve tasfiye işlemlerini tamamlamış ve nakız edilmiştir. Bu başarının birlikte ayrıca rast gururu ve onurunu bilcümle gelişigüzel yaşıyoruz” dedi.

“Başardık ve derneğimizi fesh ettik”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok nazik bire bir azamet olduğunu vurgulayan Çağlayan, “Devletimize Seçme ant güvendik güveniyoruz.İstendiğinde tahminî 24 yıllık ayrımsız mağduriyeti elbette sonlandırıp, hakların doğruluk sahibine iade edildiğini, antrparantez büyük,ruhlu tıpkısı toplumsal büyüklük olduğumuzu benzeri posta henüz görmüş durumdayız. Yasanın meclise vürut ve onaylanma sürecinde emeği sabık, başta sesimiz olan siz matbuat mensuplarımıza, sendikalara,özellikle gelişigüzel ant yaptığı çalıştay ve etkinliklerle yanımızda olup sesimizi duyurmamıza anahtar olan muhalefet partilerine, Ulus İttifakı partilerine, Genel Başkanlara, milletvekillerine, iktidarda olan Halk İttifakı bileşenlerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkürname ediyoruz. Bizlerde daha ilk rapor ettiğimiz ve saraka verdiğimiz kadar bu yasayı geçte olsa çıkartan gazi meclisimize,muhalefetiyle iktidarıyla tekmil vekillerimize teşekkür ediyoruz. Bizler Çanakkaleli Eytliler olarak sesimizi elan ferah afişe etmek ve haklarımızın iadesi amacıyla cemiyet kurduk, tarihe geçen bire bir savaşım örneği verdik. Başardık ve derneğimizi fesh ettik” diye konuştu.

Share: