EYT yasalaşınca derneği iptal ettiler

Çanakkale’üstelik, Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar ile ilgili kanun teklifi 395 düşünce ile kabul edilerek yasalaşmasının arkası sıra Çanakkale Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar Derneği, fesih ve tasfiye işlemlerini tamamlayarak, bozma edildi.

TBMM Umumi Kurulunda, Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlarla (EYT) ilişik düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Basit Kanun Mesabesinde Kararnamede Uymazlık Yapılmasına Dair Yasa Teklifi 395 milletvekilin tamamının oyuyla akseptans edildi ve yasalaştı.

Kanunun yasalaşmasıyla arkası sıra Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği üyeleri tarafından Çanakkale Belediyesi Çalışanları Içtimai Tesisi Ercan Isimsiz Salonu’nda matbuat açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasını okuyan Çanakkale Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar Derneği Umumi Heyet Başkanı Garaz Çağlayan, derneğin halel ve arıtma işlemlerini tamamlayarak, fek edildiğini söyledi.

Kendilerinin 8.9.1999 tarihinde 4447 basit yasanın evrensel ahbaplık kurallarına birlikte mugayir benzeri şekilde geriye alehte işletilmesiyle, iri tıpkısı haksızlık ve mağdurluk diri, tekaütlük hakları 2 ile 17 yıl arasında ötelenen doğruluk sahipleri olarak, yola inanmışlarla çıkılır, kandırma edilmişlerle değil diye, 16 Temmuz 2019 tarihinde Çanakkale Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar Derneğini kurduklarını anlatım fail Çağlar, “Bu tarihten itibaren tamlık zorluklara, nahak yere itham ve algılara karşın, balaban ayrımsız inançla azimle ve kararlılıkla haklarımızın iadesi için savaş ettik. EYT yasasının bakir düzenlemesiyle türe sahiplerine hakları kısmen de olsa iadeli edilmiştir. Böylelikle derneğimizin de tüzüğü gereği yapı amacı görünen olmuş, bu konuda genel kurulumuzun oy birliği ile almış olduğu karar neticesinde, Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Fek ve tasfiye işlemlerini tamamlamış ve fek edilmiştir. Bu başarının de antrparantez haklı gururu ve onurunu bilcümle birlikte yaşıyoruz” dedi.

“Başardık ve derneğimizi fesh ettik”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çokça balaban tıpkısı izzet olduğunu vurgulayan Çağlayan, “Devletimize Temas ant güvendik güveniyoruz.İstendiğinde kestirmece 24 yıllık tıpkı mağduriyeti elbette sonlandırıp, hakların hak sahibine reddetme edildiğini, antrparantez iri,ruhlu benzeri içtimai şevket olduğumuzu bire bir sefer elan görmüş durumdayız. Yasanın meclise hulul ve onaylanma sürecinde emeği sabık, ilkin sesimiz olan siz basın mensuplarımıza, sendikalara,hele seçme antlaşma yaptığı çalıştay ve etkinliklerle yanımızda olup sesimizi duyurmamıza anahtar olan tehalüf partilerine, Kavim İttifakı partilerine, Genel Başkanlara, milletvekillerine, iktidarda olan Cumhur İttifakı bileşenlerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çokça teşekkür ediyoruz. Bizlerde elan evvel tabir ettiğimiz ve alay verdiğimiz kabil bu yasayı geçte olsa çıkartan gazi meclisimize,muhalefetiyle iktidarıyla kül vekillerimize teşekkürname ediyoruz. Bizler Çanakkaleli Eytliler kendisine sesimizi elan gür açıklamak ve haklarımızın iadesi üzere cemiyet kurduk, tarihe geçen benzeri mücadele örneği verdik. Başardık ve derneğimizi fesh ettik” diyerek konuştu. – ÇANAKKALE

Share: