Eskişehir’de eş futboluna bandaj artıyor

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Ahmet Bingöl, şehirdeki kadın futboluna ilgi çekerek, “Kadınlar da futbolun içerisinde olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

TÜFAD Eskişehir Şubesi Başkanı Ahmet Bingöl, kentteki eş ayak topu branşına ilgiden ve ilçelerde hususi namına planlı halı meydan turnuvalarının avantajlarından bahsetti. Içtimai iletişim araçları sebebiyle çaplı sporcuların değme zaman keşfedilmeye açık olduğuna değinen Bingöl ayrıca rustik bölgelerde yetişen çocukların spora teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Amaçlarının gençleri zehir alışkanlıklardan ırak tutup, merbut veya bulutsuz spor salonlarına yönlendirmek olduğunu dile getiren antrenör Bingöl, “Dünya sporuna uyum sağlayarak eş futboluna bindi olmalıyız” şeklinde konuştu.

“Kadınlar dahi futbolda olmalı ve desteklenmelidir”

Eş futbolunun serencam zamanlarda daha üstelik arzu görmeye başladığını tabir eden Komutan Bingöl, “Eskişehir Büyükşehir Deneyimsizlik ve Spor Kulübü, Eskişehirspor Eş Futbol Takımı, Eskişehir Öncü Spor Kulübü, Eskişehir Çamlıca Gençlik ve Spor Kulübü ve Esentepe Spor Kulübü gelmek üzere 5 kesim bildiğim resmi ekip var. Bu ekipler Türk kadın futboluna milli sporcular yetiştirmekte ve kalburüstü projelere imza atmaktadırlar. Benzeri zamanda şehrin da farkındalığını çoğaltmak kadar ayrımsız görevleri var. Kadınlar hayatlarımızın rastgele alanında olduğu kabil ayak topu da olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

“Uygulayım Bilimi ile kudretli sporcular meydana çıkabiliyor”

“İlçelerimizde gelenekselleşen halı düz futbol turnuvaları var” diyen Komutan Bingöl, “Turnuvalar ile insanlar bilinçli tıpkısı şekilde sosyalleşiyor ve spor ile bağırsak içe kalabiliyorlar. Hele rustik bölgelerde ikamet fail çocukları spora yönlendirmeliyiz. Aralarından dayanıklı yetenekler çıkabiliyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun günümüz teknolojisi, kudretli sporcuları meydana çıkarabiliyor” diyerek rapor etti.

Eskişehir’deki toy ayak topu liglerinin diğer şehirlere bakarak haddinden fazla henüz geride ve egzersiz tesisi sorunu yaşadığına dikkat dercetmek isteyen Ahmet Bingöl, laf ile ait adına sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dünkü kümelerdeki ekipler maalesef soylu erki sıkıntılar ile boğuşuyor ve kulüplere gösterişli benzeri şekilde dara binmeye başladı. Mahalle kulüplerinin ayakta kalması çokça zorlaştı. Belediyeler destek verdikçe mücadelelerine bitmeme edebiliyorlar. Bu genişlik on paralık çöz acıcı değil. Idman tesis sıkıntısı çekiyorlar. Biz bu durumu herhangi bir vakitte yetkilere bildiriyoruz. Ancak düşünceleri ayrımlı olan siyasiler bire bir araya gelemedikleri üzere bu hal süreci uzayabiliyor. Göreve mevrut insanlar gani hatırlanmak istiyorlar ise bu gibi problemleri göz ardı etmemelidir.” – ESKİŞEHİR

Share: