Eşi ve 1,5 yaşındaki üvey kızını öldürmüştü! Verilen ukubet muhtemelen oldu

Görüngü geçen yıl 11 Çatlak haset Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki 3 kıvrım binanın en son katındaki dairede meydana geldi. Hörmet Doğan (20), epey kızı Mısır Yasemini Aydınlık Soyak’ı (1,5) bozuk eşine çekmek için hazırlık yaptı. Bu tam Doğan’ın ikinci evliliğini yaptığı Kayaç Doğan, günücülük krizine girdi. Kayaç Doğan, eşi ile üvey kızını mutfaktan aldığı bıçakla boğazlarından bıçakladı. Bıçakla kendisini dahi yaralayan Kaya Doğan, evden çıkıp polis güçleri ve afiyet ekiplerine bilgi verdi. Eve gelen ekipler temel ile kızının öldüğünü belirledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Kayaç Doğan, tedavisinin peşi sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Kaya Doğan için Kayseri 1’inci Yavaş Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğu kasten katil ve eşi bilerek cani’ suçlarından 2 misil ağırlaştırılmış dünya malı boyu mapus cezası istemiyle ülkü açıldı. Davanın 3’üncü duruşmasına sanık Kayaç Doğan ile ölen kız çocuğunun şikayetçi babası O.S. amade bulundu. Davaya Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı da karışan oldu.

CEZAİ EHLİYETİ KAMU ÇIKTI

Mahkeme başkanı maznun Kayaç Doğan karşı Adana Can Kuşu Sağlığı ve Asap Hastalıkları Hastanesi’nden alınan akıl sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda sanık Kayaç’nın cezai ehliyetinin kamu olduğu kaydedildi. Sanık avukatı Şanlı Çöldemli, söz konusu raporu kabul etmediklerini belirterek adli tıp kurumundan anlatım aldırılmasını istedi. Murafaa savcısı, sanığın 2 değişik suçtan cezalandırılmasını dilek etti.

Sanık Kayaç Doğan, önceki ifadelerini esasen ettiğini belirterek, “Bütün aşamalarda verdiğim savunmalarımı mevrut raporlar doğrulamıştır. Eşim beni aldattığı üzere bu olay meydana geldi. Bu görüngü başıma gelene kadar kendi halinde güçlü ayrımsız insandım. O mesajları görmesem bu fenomen başımıza gelmeyecekti. Eşimle mülaki kişilerin dahi ceza almasını istiyorum. Onlardan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti sanığı ‘çocuğu bilerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezasına çarptırdı. Astronomi, sanık Doğan’a eşi Hörmet Doğan’a alın olan eyleminden periferi da ‘eşi isteyerek öldürmek’ suçundan önceki ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Ardından ‘tahrik indirimi’ uygulayarak bu eylemden yağlık cezasını 22 yıla düşürdü.

Share: