Eşi ile üvey kızını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 22 sene mapushane cezası

Kayseri’de eşi ile 2 yaşındaki üvey kızını bıçakla öldürüp intihar girişiminde kâin sanık, ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl cezaevi cezasına çarptırıldı.

1. Alçak Ukubet Mahkemesinde görülen değişmeyen duruşmasında, vakfedilmiş sanık K.D, sızlanan O.S, Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı amade bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın düşünce sağlığının durumunda olduğuna dayalı raporun geldiğini belirtti.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın “eşi bilerek kanlı” ve “çocuğu bile bile kanlı” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Sanık K.D. savunmasında, görüngü esnasında kendisini kaybettiğini ve cinayeti işlediğini öne sürdü.

Suçunu akseptans eden sanık, “Cinnet getirdim. Hiçbir koca durduk yere eşini ve çocuğunu öldürmez. Bıçakla kişi bileğini ve boğazını kesmez. Bana bunu yaptıranlar şu anda dışarıda geziyor. Sağlık sorunlarım var, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, maznun K.D’ye, “eşi bile bile cani” suçundan 22 yıl, “çocuğu bilerek kanlı” suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası verdi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki ayrımsız apartmanda güçlü K.D, tartıştığı eşi H.D. (20) ile 2 yaşındaki üvey kızı Y.N.S’yi bıçaklayarak öldürmüş, aynı bıçakla intihara kalkışmıştı. K.D. Kayseri Kent Hastanesi’ndeki tedavisinin peşi sıra tutuklanmıştı.

Share: