Erzincan’da polis güçleri ekipleri tarafından meslek çevrelerinde denetimler sürüyor

Erzincan’da polis güçleri ekipleri eliyle eğitim bilimi ve öğretimin sakıncasız tıpkı ortamda sürdürülebilmesi üzere meslek çevresinde başlatılan denetimler sürüyor.

Erzincan Inanma Müdürlüğü ekipleri, terbiye ve öğretimin tehlikesiz tıpkısı ortamda sürdürülebilmesi için okul çevresinde yapılan denetimlerde kaka eşhas üzerinde kontrol yapılırken, çevredeki kafe, genel ağ kafe, büfeler ve aksiyon yerlerinde de denetimler gerçekleştirildi.

Ekipler, denetimler çerçevesinde yoldan çevirdikleri gençlerin etiket sorgulamasını yaptı. Denetimler ve icraat yetişek dönemi süresince okul ile çevrelerinde bitmeme edecek.

Konuya ait Erzincan Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın 2022/2023 eğitim öğretim yılında sakıncasız tıpkı şekilde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri üzere mecmu unsurlarımızla görevimizin başındayız. 6-8 Ara 2022 tarihlerinde; Mustafa Eksiksizlik Atatürk Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Martir Cingöz Çeri Fatih Çaybaşı Ortaokulu ve İpekyolu Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi önü ve çevresinde aplikasyon gerçekleştirilmiştir. Okul çevresinde mevcut 4 aksiyon yeri, 27 araç, 4 park yeri-bostan denetlenmiş, 145 şahsın etiket kontrolü yapılmıştır” denildi. – ERZİNCAN

Share: