Aynı yerde çokça kaza olunca, vatandaşlar yolda eylem yaptı

– Bir yerde çok ilçe olunca, vatandaşlar yolda eylem yaptı

Dün yolun karşısına dökmek isterken aracın çarpması sonucu 6 yaşındaki bala çetin yaralandı

ŞIRNAK – Şırnak’ın Toptepe köyünde yaşanan trafik kazalarını protesto eden vatandaşlar yolda eylem yaptı. en üst mazi yolun karşısına terhis etmek isterken aracın çarpması sonucu ağırbaşlı yaralanan ve şu dakika dirimsel tehlikesi devam fail 6 yaşındaki çocuğun yakınları üstelik eyleme katıldı.

Şırnak-Cizre karayolunun 15. kilometresinde kâin Toptepe köyünde yaşanan kazalar ile ilgili vatandaşlar yolda gösteri yaptı. Köylüler tıpkısı müddet Şırnak-Cizre karayolunu trafiğe kapattı. Jandarmanın olay hesabına irsal edilmesi ve köylüler ile yapılan müzakerat sonucu misil yeniden trafiğe açıldı.

Toptepe Köyü Muhtarı Mustafa Güngen, “Serencam 3 yılda bu yolda 5 gidiş geliş kazası meydana geldi. Bundan 2 ay geçmiş Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı, köyümüze geldi. Ülfet sırasında bu nöbet ile ilgilendiren sorunları dile getirdik. Vatandaşların ve hayvanların yolun karşısına dökmek zorunda kaldıklarını anlattık. Vali Komutan, dakikasında karayolları bölge müdürünü arayıp durumu iletti. Tıpkı ay önceki karayollarından ayrımsız takım geldi. Kayran tespiti yaptılar. Ast geçidin yapılması amacıyla değişmeyen kılındı. Çalışmaların yeryüzü mail zamanda başlamasını bekliyoruz” dedi.

Dün yaşanan trafik kazasında tehlikeli yaralanan Pelin Otu Malumatsız’ın amcası Asillik Kabak ise, “Bu yolda gereken önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu köyde 20 yıl ortamında 20 insanımız bu defa üstüne hayatını kaybetti. Sayısız hayvanlarımız öldürme oldu. Bir zaman önce buraya ast geçit, duba, bombe, dal geçit ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Sürücülerin da titiz olmasını istiyoruz. Zat ailelerine baksınlar. Kim ister kim ailesinden birinin trafik kazasında fert vermesini. Herkesin tetik olmasını istiyoruz. Karye halkının elan çok yıpranmamasını istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Köy sakini Sıddık Güngen bile, “Trafikte uyarıcı tıpkısı trafik işareti bulunmayan. Yayalar için dahi ne alt argıt ne dahi dal geçit var. Talebimiz benzeri an önceki önlemlerin alınması, çünkü can kayıpları yaşanıyor” şeklinde konuştu.

Share: