Edirne Valisi Kırbıyık’ın 3 Antrakt Dünya Engelliler Günü mesajı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 3 Çatlak Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mütalaa yayımladı.

Kırbıyık, mesajında, mânialı vatandaşların önlerindeki içtimai ve fiziki engeller kaldırıldığında, kendilerine güvenilip punt verildiğinde, sanattan spora, girişimcilikten üretime kadar seçkin alanda kurum donör başarılara imza attıklarını belirtti.

Dünya şampiyonu milli tekvandocu Ayşe Papağan Karatay, halterde acun şampiyonu Nazmiye Muratlı, Edirne’de yetişen paralimpik görmez judocu Ecem Taşın Çavdar, yüzmede başarılar kazanan Özge Üstün ve henüz birçok liyakatli sportmen ve sanatçının olduğunu aktaran Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Bugün hayallerinin takiben koşmuş ve başarıyı yakalamış bir nice insanımız var. Araklama Veysel, dünyayı gönlünün güzelliği ile gördü, türküler söyledi. Ampute Milli Ayak Topu Takımımız acun şampiyonu adına bir milleti gururlandırdı. Cemil Meriç miftah, güneş, edebiyat, felsefe ve toplum bilimi özellikle girmek için, içtimai bilimlerin bir nice alanında araştırı yapıp yazılar kaleme aldı. Bu ve ayrımsız bir nice yaşam hikayesi, engellerin hemen zihinlerden ibaret olduğunu gözler önüne seriyor. Bu kapsam göstermektedir kim, ana engellilik temas müşkül ve savaş mucip tıpkısı durum bahis konusu olduğunda pes gitmek, onu bırakmak üzere mücadele etmemektir. Bizi biz özne, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir.

Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların güç sevinçlerini yüksek tutarık hayata sarılmalarından nazik mutluluk duyuyoruz.”

Devletin bilcümle imkanlarıyla engellilerin beraberinde olduğunu belirten Kırbıyık, “3 Antrakt Acun Engelliler Haset’nün toplumda engellilere yönelik farkındalığın artmasına açar olması dileğiyle, değme durum ve şartta uğraş azmini ve kararlılığını kaybetmeyerek topluma örnek olan engelli vatandaşlarımıza ve fedakar ailelerine sağlık, mutluluk kâm ediyor, imtina etmek ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: