Gümüşhane’de kuyruğu ve bacakları kesildiği tez edilen kediler tepkiye sebep oldu

Gümüşhane’de kuyruğu ve bacakları kesildiği argüman edilen kediler tepkiye bozukluk oldu

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’üstelik kuyrukları ve ayakları kesildiği iddia edilen kediler vatandaşların tepkisine neden oldu. Daha önce da kente sınırlanmış Kelkit ilçesinde kedilerin bacaklarının ve kuyruklarının büyü üzere kesildiği iddiası tepkilere sebep olurken inkıta işleminin bire bir dirilik yoluyla yapıldığını iddia fail vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

Kentte, Hasanbey mahallesi Cumhuriyet Altını caddesi üstünde son 1 aylık dönemde kuyrukları ve bacakları maktu halde görülen kediler vatandaşların ve mekân esnafın tepkisine neden oluyor. Özellikle esnafın çıkmaz hayvanlarını beslediği ve ilgilendiği bölgede son dönemde ortaya sâdır görüntüler görenlerin içini acıtırken vatandaşlar bu vahşetin kayırıcı tarafından yapıldığını iddia ediyor. Ana Yol üzerinde hizmet veren veteriner kliniğinin yanık hayvanlara pansuman yaparak arkalama ettiği öğrenilirken, vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

“Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor”

Mahallede kâin pisik ve köpekleri beslediklerini belirten esnaf Garaz Dabağ, “Mahalleli adına genelde burada pisik kapik bakıyoruz, mamalarını ve sularını veriyoruz ama serencam zamanlarda baya tıpkısı ayağı çökelek, kuyrukları kopartılmış kediler var. Bunun nedenini tığ bile zül ediyor ve öğrenmek istiyoruz. Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor” dedi.

Mahalle sakini Hasan Elmahti dahi, “Ben da bu kedileri kullanılmamış eskimemiş görmeye başladım kiminin bacağı namevcut, kiminin kuyruğu namevcut. Kim kesti hangi yaptılar bilmiyorum. Kuyruk hastalık kesilir bilmiyorum” diyerek konuştu.

“Bilgili namına kesildiğini düşünüyorum”

Kedileri evvel gördüğünde ayrıksı hayvanların saldırısı sonucu bu ağıl geldiklerini fakat yaralanmalarına bakınca herif işi olduğunu düşündüğünü anlatan esnaf Alper Tunga Çakır, “Tahminî 3 hafta öncesinde gördüm. Geçmiş bire bir beyaz kedinin kuyruğunun eksiksiz tortu olduğunu gördüm sair hayvanlarla savaşım içerisinde olduğunu düşündük amma cümle anlamıyla kesilmiş. İkinci yerine da siyah benzeri kedinin esasen bir şekilde kuyruğunun kesildiğini gördüm. Derhâl bir lahzada ayrımsız kesikler. Isteyerek namına kesildiğini ve henüz sonrasında bile gâh kedilerin da ayaklarının kesildiğini ayırt ettik. Özellikle burada dolaşıyorlar yada başka ayrımsız yerden buraya getirip bırakıyorlar. Tıpkısı herif etkisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü tıpkısı hayvan saldırsa etkisini görürsünüz yeryüzü azından benzeri bulaşık kalır bacağında, boynunda, belinde amma yalnız kuyrukta olması şaşırtıcı” ifadelerini kullandı.

“Ara Sıra arkadaşlarımız satanist tıpkı grubun olduğunu söylüyor”

8 modül kedinin kuyruğu ve ayağı kırık şekilde mahallede dolaştığını rapor eden Yunus Mustafa Demirhan, “Averaj 1 aydan fazladır kuyruğu ve ayağı çökelek kediler, çenesi münkesir hayvanlar görüyoruz. Hayvanlara zulmedildiğini düşünüyoruz. Kâh arkadaşlarımız satanist ayrımsız grubun de olduğunu ve hayvanları kestiğini söylüyor. Ne olduğu belirsiz hayvanlara, ağır anlamda gravite çekiyorlar. Bunlar bizi ve siktirici çocukları üstelik üzüyor. Banko bunlar kesilmiştir büyük tıpkısı hayvan zulmü var burada. Bunu yapanların tespit edilmesi bile gerekiyor. Ben bu şekilde 8 kıta hayvan gördüm bu şekilde, çok acı tıpkısı ebat” dedi.

Öte yandan ayağı fay vaziyette bölgeye bırakılan kedilerin yetkililer tarafından bacağının benzemek zorunda kaldığı ve bazı kedilerin bacağının bu nedenle olmadığı öğrenildi.

Share: