Düzce Üniversitesi, propolis ile enflüanza, nezlenin bulaşıcılığını azaltan dudak ve koku alma organı spreyi geliştirdi

Düzce Üniversitesi, propolis ile enflüanza, nezlenin bulaşıcılığını yıpratıcı munsap ve kibir spreyi geliştirdi

DÜZCE – Günahsız mucizesi ve Düzce Üniversitesi, Avrupa ve Amerika’dahi yıllardır kullanılan propolis ile enflüanza, nezlenin bulaşıcılığını yıpratıcı dudak ve kibir spreyi geliştirdi. Profesörlerin ince uğraşlar neticesinde ortaya çıkarttığı kitap, birçok konuda birlikte kâr sağlıyor.

Düzce Üniversitesi’nin laboratuvarlarında analiz edilen Salt Mucizesi ürünleri, vatandaşlara felah dağıtmaya bitmeme ediyor. Birçok kitap ile özen calip Temiz Mucizesi korona virüs salgınında insanlara propolisli ürünler ile felah dağıttı. Akıbet zamanlarda güneş tacı virüsteki çoğalma, grip ve dumağı şikayetleri sebebi ile Üniversite profesörleri eskimemiş tıpkısı ürün elan geliştirdi. Ürünün zenginleştirilmesi üzere propolisin beraberinde oleuropein, çinko, karadut, borak ve utçu koyun dede hasım dahi kullanılarak Propolis sprey ürünü üretildi. Amerika ve Avrupa’de sıklıkla kullanılan ve vatandaşlara faydası olduğu tanıdık kitap hem Düzce Üniversitesi’nde üretildi hem birlikte geliştirildi.

“Propolis üzere bir nice mesai yaptık”

Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tababet Merkezi Müdürü ve Sili Mucizesi Akademisi üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kayaç, Darülfünun içerisinde propolis üzere birçok mesai gerçekleştirdiklerini ve neticesinde Münezzeh Mucizesi ile birlikte ticari namına ürünü piyasaya sürdüklerini belirterek, “Saf mahsulat içerisinde bağışıklıkla ilgilendiren birçok popüler yapıt var. Geçmişten gelen ve arz çokça yeğleme edilen günümüzde bile çokça tercih edilen tıpkısı iz olan propolis. Bal ve polende böyledir esasen. Zira balda çiçek balı hele polende ve propoliste arı bir nice bitkiyi mülakat porte. 1 gram bal için binlerce çiçeğin konusunda konduğunu düşünürsek, halis propolisi yazmak üzere balı fora etmek üzere poleni tahsis etmek içre binlerce bitkinin özünü alıyor. Propolis çok dikkat çeken anadan görme benzeri bindi ürünü. Bunun haddinden fazla bereketli ekstrakte edilmesi, ekstraks oranının çokça dolgunca belirlenmesi, kullanıma makul kuzuluk getirilmesi gerekiyor. Tığ Düzce Üniversitesi’nde propolisin ticari merkez getirilmesi için birçok iş yaptık. Dozlarını belirledik, içerik analizini yaptık. Yeryüzü dolgunca ekstraksiyon formülünü bulduk damla şeklinde, kolay kapsül softjel, damakta tutulan farklı ayrımlı pastil formülasyonları ve kavşak burun ve yaraların konusunda sıkılamak amacıyla pülverizatör formüllerini geliştirdik. Bu formların ihtiyacına göre ayrımlı katkı maddeleri dahi koyarak ayrımlı ürünler geliştirdik. Bunlar Düzce Üniversitesi bünyesinde az çok emniyetli üretilen ürünler” dedi.

“Günde 4-5 defa püskürteç sıkılabiliyor”

Arıların propolisi kovanlarını destek olmak amacıyla ürettiğini hatırlatan Prof. Dr. Kayai, “Propolisin saf yararsız ile arıların tasarruf şeklini düşünürsek arıların bunu kovanı bozulmamış tutmada, dezenfekte etmede ve kovanın boşluklarını tıkamakta kullanıyorlar. Ispirto ve tentürdiyotta çok mebzul tıpkı dezenfektandır. Propolisten henüz iyidir ama içemezsiniz. İçtiğiniz devir alkolün değişik etkileri oluyor. Tentürdiyot öldürüyor. Ama propolis hem hareketli ayrımsız antiseptik özelliği olan maddedir. Hem da tabii ve tüketilebilir bire bir üründür. Makul kalıp getirildikten sonra hem içilebilir hem yenilebilir oluyor. Bu sebeple propolis günümüzde haddinden fazla kullanılıyor. Dokunaklı büyüklenme spreyleri şeklinde hazırlandığında ağızdan burundan yayılan hastalıklarda okkalı benzeri etkisi tür. Nitekim Güneş Tacı virüste da damlacık yolu ile ağız ve kibir mukozasından geçtiği üzere tığ bununla ilgili Düzce Üniversitesi’nde tıpkı yapıt geliştirdik. Ticareti adına Münezzeh Mucizesi adına piyasaya sürüldü. Özellikle ağız spreyi namına piyasaya sürüldü. Günde 4-5 kere uç spreyi namına sıkılabiliyor. Spreyin içerisine ara sıra moleküler maddeler koyarak, antimikrobiyal etkinliğini az buçuk henüz arttırmaya çalıştık. Böylelikle ağızdan ve burundan mikroorganizmanın korona virüs kabil grip kabilinden dumağı kabilinden diğer mikroorganizmaların girişini engellemeye kâr sağlayacak tıpkısı işaret geliştirdik. Bunun korumada muhteşem bir katkı olduğunu gördük. Bu eser Avrupa’bile Amerika’üstelik ve Türkiye’birlikte yeğleme ediyor ve insanlar bu ürünün faydasını görüyor” diye niteleyerek konuştu.Share: