DSÖ, Ermenistan, Yunanistan ve İngiltere’den yeni yardımlar

İsviçre merkezli Dünya Keyif Örgütü (DSÖ) ilkin atılmak üzere Ermenistan, Yunanistan ve İngiltere’den eskimemiş insancasına arkalama içeren destekler Türkiye’ye ve Suriye’ye ulaşmaya bitmeme ediyor.

Acun Keyif Örgütü, Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen depremler sonrasında gelişigüzel iki ülkeye toplamda 72 ölçümlü titrem ‘travma ve acil ameliyat malzemelerini’ gönderdiğini duyurdu. DSÖ, evvel uçağın 9 Şubat’ta 37 metrik titrem hayat kurtarma aracı malzemeyle Türkiye’ye gönderildiğini ve cemaziyelevvel ise 35 metrik tonluk insancasına yardımın Suriye’ye doğrulama edildiğini kaydetti. Avlu kurtarıcı malzemelerin, gelişigüzel iki ülkede 100 bin kişinin otama ve bakımının yanı sıra 120 bin evgin operasyon için kullanılacağı anlatım edildi. DSÖ, 12 Şubat’ta Suriye’ye 37 ölçümlü ton yıpranmamış yardım gönderileceğini ve bu malzemenin ise 300 bin kişinin ivedi tıbbi ihtiyaçlarına karşılık vereceğini kaydetti.

ERMENİSTAN’IN YENİ YARDIMI SINIRA AKILLICA YOLA ÇIKTIErmenistan Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Vahan Kostanyan ve Vekillik Basın Müşaviri Vahan Hunanyan, bugün itibariyle Ermenistan’ın eskimemiş insani yardımlarının yola çıktığını duyurdu. Nazır Yardımcısı Kostanyan, insancasına arkalama haiz TIR’dan görüntü paylaşarak yardımın Margara Köprüsü’nü geçerek sınıra akilane ilerlediğini belirtti.YUNİSTAN’DAN ‘SEVGİ KONVOYU’ YOLDA   Yunanistan Kızılhaç’ı kısaca 40 tonluk insani arkalama taşıyan ‘sevgi konvoyunun’ Gaziantep’e makul yola çıktığını duyurdu. Yunanistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Andreas Katsaniotis, Türkiye ve Suriye için hazırlanan 3 TIR’lık ‘sevgi konvoyunun’ besin malzemelerinin yanı sıra çerge, battaniye ve gaflet tulumları taşıdığını üstelik belirtti.  İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, evvel İngiltere yardımlarının tevhit edildiği College of Londra Üniversitesi’nin merkezine gelerek yardımlar üzerine hikmet aldı. Başbakan Sunak, paketlenmesine kendisinin bile bizzat katıldığı insani yardımların kıyafetler, battaniyeler ve hıfzıssıhha ağırlıklı malzemelerden oluştuğunu anlatım etti.

Share: