DSÖ Avrupa Direktörü Kluge: 65 ülkeden 2 bin 660 personel hareket bölgelerine gidiyor

Acun Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Hans Kluge, 65 ülkeden 2 bin 660 personelin yer sarsıntısı felaketinden zarar gören bölgelere gitmekte olduğunu rapor etti. Mavera yandan DSÖ Dalavere Kurulu’na zaman sarsıntı felaketi ve ihtiyaçlarla ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Acun Afiyet Örgütü Yönetim Kurulu’na zaman Türkiye ve Suriye ile ilişkin brifing sunumu yapıldı. Toplantıda küçümseme düz DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom “Imdi zamana cebin tıpkı yarışma. Güzeşte her an, rastgele saat hayatta kalanları etkin bulma şansı azalıyor. Bitmeme fail dümdar sarsıntılar, dokunaklı kış koşulları, yollarda, ağırbaşlı kaynaklarında, iletişimde ve özge altyapıda meydana mevrut hasar, erişimi ve gayrı taharri ve kurtarma çalışmalarını engellemeye bitmeme ediyor” açıklamasını yaparak DSÖ’nün Dubai’deki lojistik merkezinden üç charter uçuşuyla balaban cerrahi sarsıntı kitleri dahi dahil doğmak amacıyla tıbbi malzemeler göndermekte olduğunu vurguladı.

DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Hans Kluge ise 65 ülkeden 2 bin 660 personelin manasız el altında deprem bölgelerine gitmekte olduğunu belirtti. Kluge, sadece Portekiz’den 200 nefis ekibin yola çıktığının altını çizdi.

Share: