Arsıulusal kuruluşlar, Türkiye ve Suriye amacıyla arkalama kampanyası başlattı

Arsıulusal sivil topluluk kuruluşları Türkiye ve Suriye’nin kuzeyinde çalışkan olan yer sarsıntısı felaketi sonrasında müzaheret kampanyaları başlattı. Adlı televizyon programcısı Ellen üstelik Generes, “Türkiye ve Suriye’nin yardımımıza ihtiyacı var” mesajıyla yardım kampanyasını duyurdu.

Ünlü monitör programcısı Ellen da Generes, yer sarsıntısı felaketiyle ilgili ÇAKER merkezli Küresel Ihya Misyonu’nun (GEM) dürü kampanyasını paylaşarak duyurdu. GEM, bağışların tahminî 3.5 milyon dolara ulaştığını vurguladı.

1 ÇALIŞAN İDLİB’DE HAYATINI KAYBETTİ Fransa merkezli Nobel Hazar Ödülü almış benzeri sivil cemiyet kuruluşu olan Çizik Tanımayan Etibba (MSF) ise bölgede kalan ihtiyaçlara bindi yöneltmek üzere ihsan kampanyasını başlattı. MSF, İdlib’de canlı ayrımsız personelinin depremde hayatını kaybettiğini anlatım etti.111 ülkede 75 yıldır bakım veren sivil yardım kuruluşu CARE, Türkiye ve Suriye’bile yaşanan ‘son 100 yılın yeryüzü yara hareket felaketinde’ depremzedelerin dondurucu soğuklarla de savaştığını vurgulayarak kampanyasını duyurdu. Müzaheret kampanyası başlatan ayrıksı kuruluşlar beyninde, OXFAM, UNICEF, Save the Children, British Red Cross ve İslamic Relief kayran aldı.

Share: