Saylav Mehmet Ulvi Çelebi: Yoluma DOĞRU Parti’de devam edeceğim

BAĞIMSIZ İzmir Mebus Mehmet Mehabetli Çelebi, “Kimsesizlerin kimsesi cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk milletinin sesi namına yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında DOĞRU Parti’de devam edeceğim” dedi.

CHP’den 2018 yılında milletvekili seçilen ve 2021’de ricat ederek Şehir Partisi’ne katılan Mehmet Uca Çelebi, şubat ayında partisinden istifa ettiğini duyurdu. Çelebi, zaman Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, SELIM Parti’ye katılma kararı aldığını belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin sıkılgan ellerinde yetişen leşker asıllı bire bir mebus namına nöbet haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Havadan tarafım. PKK-Öcalan severlerin esaslı görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez! Vatan ve kavim bütünlüğümüzü, FETÖ, PKK yıldırı örgütleriyle kararlı mücadeleyi, milli konuları (Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Neymiş Genosit, Tezkereler, Defans Sanayisi) önceleyen politik anlayışımın gereği namına; kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk milletinin sesi namına yoluma Halk İttifakı çatısı altında DÜRÜST Parti’de bitmeme edeceğim” dedi.

Kurulan bakir dünya düzeninde Türkiye’nin bölgedeki buyuru mücadelesinin akamete uğramadan devam etmesi gerektiğini kaydeden Çelebi, “Davet ederek şahsımı onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler tayyetmek üzere bugüne kadar olduğu kadar daha çok birlikte çok çalışmaya devam edeceğim. Alelhusus kahraman düzenlilik güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin adalet ve hukukuna yönelik düzenlemeler üzere yardım sunacağım” açıklamasında bulundu.

Share: