Down Sendromlular gününde içli ayar

– Down Sendromlular gününde içli mesabe

TOKAT – Tokat’ta düzenlenen 21 Mart Down Sendromlular gününde deprem bölgesindeki çocuklara gönderilen oyuncak kolisindeki rütbe görenleri duygulandırdı.

Tokat İl Açıkgöz Komutanlığı ve Tokat Down Sendromlular Derneği işbirliğinde 21 Mart Down Sendromlular Haset nedeniyle aktiflik düzenlendi. Down sendromlu füru planlı etkinlikte gönüllerince eğlendi. Programa katılan çocuklar oyuncaklarını paketleyerek hareket bölgesindeki çocuklara gönderdi. Tokat İl Güllabi Komutanlığı Asayiş Bölüm Müdürü Kaymakam Büyük İhsan Kurtalan de down sendromlu 6 yaşındaki kızı Ece ile oyuncak paketledi. Oyuncak kolileri üzerinde yazılan bir aşama ise görenleri duygulandırdı. Seyhan Kalem Çoluk kızı İlkim Zenginlik yerine yazdığı notta “Bu dondurma arabası kızımın ilk oyuncaklarından. Fazlalık 1 fazla kromozomu şimdilerde güzel ayrımsız zihayat kız olmasına engel değildi. Artık bu oyuncak ve toka kızınızın da tüvana kız olma uğrunda nasip getirsin. Yekpare güzellikler sizinle olsun” şeklindeki ifadelere kayran verdi.

Güllabi personelinin down sendromlu çocukların ailelerinin katkılarıyla toplanan kestirmece 400 oyuncak, 120 plastik top, 80 başmak zelzele bölgesindeki çocuklara gönderildi.

Share: