Siirt’te üretilen uyku tulumları ve oyuncaklar hareket bölgelerine gönderiliyor

Siirt’te üretilen aymazlık tulumları ve oyuncaklar zelzele bölgelerine gönderiliyor

SİİRT – Siirt’te Karı Destek Merkezi kursiyerleri, öğretmenleri ve gönüllü anneler, ürettikleri uyku tulumları ve oyuncakları hareket bölgesine gönderdi.

Siirt site merkezinde karı destek merkezinin açtığı kurslarda terbiye gören kadınlar, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerde yaşayan dallar üzere diktikleri uyku tulumu ve oyuncakları zelzele bölgelerine gönderiyor.

Atölyede yer sarsıntısı bölgesindeki çocuklara oyuncak ve dalgı tulumu ürettiklerini belirten sülale destek merkezi koordinatörü Nurten Bozulmamış, sarıklı ve gönüllü annelerin çocuklarıyla gelişigüzel uyku tulumu ve oyuncak ürettiklerini dile getirdi.

Saf, “Depremde engel gören 10 ilimize bizde karı destek merkezinde öğretmen ve öğrencilerimiz ile ürettiğimiz dalgı tulumlarını ve oyuncakları hareket bölgesindeki kardeşlerimize gönderiyoruz. Sarsıntı bölgelerine tekrardan göndermeye üstelik devam edeceğiz” dedi.

Nazan Alhan ünlü fahri ise, “Buraya aymazlık tulumu ve oyuncak üretimi üzere geldik. Depremden etkilenen çocuklarımızın ısınması üzere ve onları sevindirebilmek amacıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın hepsine geçmiş olsun diyorum. Cenabıhak bir daha yaşatmasın. Tam ülkemize esbak olsun” diye konuştu.

Share: