Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün 2002’ye göre henüz huzurluyuz (2)

‘CHP VE YANDAŞLARI, KENDİLERİNİ YENİLEMEMEKTE ISRAR EDİYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, serencam 21 yılda Türkiye’ye it canlı çokça madde kazandırdıklarını ve bunun için hamdettiklerini belirterek, “21 yılda yaşanan onca değişime karşın millete yukarıdan bakan üstenci CHP zihniyeti, durumunda saymayı sürdürüyor. Türkiye’nin katettiği onca mesafeye karşın CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyorlar. Daha önceki bile ayrımlı vesilelerle rapor ettim. Bu ülkenin sunma nazik açığı; demokrasiyi içselleştirmiş, milletin değerleri ile barışmış, evcil ve milli ihtilaf açığıdır. Bu ülkenin sunma yetişkin sorunlarından biri, siyasetin tabiatında var olan rekabeti, husumetten ibaret gören kutuplaştırıcı siyasa tarzıdır. Türkiye’yi ve Türk demokrasisi muntazır temel tehlike nesir, imar ve diriltme namına yıkmayı, namevcut etmeyi, siyasetlerinin merkezlerine yerleştiren rövanşist yaklaşımlardır. Girdikleri gelişigüzel seçimde sandıkta milletten tokat yiyenler, maalesef iktidara akmak üzere darbeden çıkmaz olaylarından dış desteklerden üste FETÖ’cü alçaklardan üstelik medet ummuşlardır. 27 Mayıs’tan itibaren demokrasimizin askıya alındığı vesayet girişimlerinin hepsinin arkasında aha bu baskıcı, tepeden inmeci, dayatmacı zekâ var” dedi.

‘FARKLI DÜŞÜNENLER TEHDİT EDİLMEKTE’2023’e revan süreçte analog senaryoların gine tedavüle konulduğunu belirten Erdoğan, “Ülkemize çokça dokunaklı bedeller ödeten damar tartışmaları, çarkıt Türkiye heveslisi bu kesimler vasıtasıyla iletişim araçları ve toplumsal medya üzerinde baştan alevlendirilmeye çalışılıyor. Polisimizin kamu yönleriyle açığa çıkardığı adli vakalar, ayrımsız 1980 öncesinde olduğu kadar insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Türkiye’nin geride bıraktığı içtimai fay hatları yeniden bu çevreler yoluyla kaşınarak provakasyon ara bulucu yerine kullanılıyor. Ülkeye ve millete hizmetten apayrı hiçbir gayesi olmayan bürokratlar, erkek Kemal marifetiyle çok kategorik ve kesin tehdit ediliyor. Devletimizin gelişim yapamaz kuzuluk getirilmesi isteniyor. Budun iradesini baziçe eden kurumlar, maksat alınarak ve mahsus benzeri şekilde yıpratılarak yöntem kurumuna olan cesaret sarsılmaya çalışılıyor. Zaman değişse de aktörler değişse dahi ifadeler değişse dahi oynanan baziçe değişmiyor. Milletimizin birliğine, toplumumuzun huzuruna, demokrasimizin kazanımlarına müteveccih bu saldırıların başrolünü akıbet 70 yıldır olduğu kadar zaman üstelik yeniden CHP üstlenmektedir. Farklı düşünen, ayrımlı giyinen, değişik siyasal tercihlerde kâin insanlar CHP ve ortakları aracılığıyla gözdağı edilmekte, sindirilmeye ve korkutulmaya çalışılmaktadır. Yaşanan herhangi bir hadise bunların muhtelif maskelerin arkasına gizledikleri faşist yüzlerini, baskıcı, diktacı ve nadan karakterlerini kategorik gösteriyor. Tam bunlar çağ kabil ortadayken siyasal hırsları sebebiyle muhalefetin katabolizma masasında garnitür kendisine meydan almakta hiçbir uymazlık görmeyenleri milletimizin takdirine devretme ediyoruz” diye konuştu. ‘GEÇMİŞİNİ REDDENLERİ KENDİ HALLERİNE BIRAKIYORUZ’

Çorum ve Nevşehir’e gerçekleştirdiği ziyaretlerini hatırlatan Cumhur Reisi Erdoğan, “Çorum’dahi nefis bire bir yemek listesi koymuşlar pankartla o menüyle beraber da bu yazma masada olanlara tığ birlikte orada ‘afiyet olsun’ dedik. Hamdolsun, Çorum’bile resmi cirim kendisine söylüyorum, 50 bin kişinin katılımıyla mehabetli ayrımsız mitingi gerçekleştirdik. Oradan Hacıbektaş’a geçtik, Hacıbektaş’ta de esasen sunulan miktar 10-15 bin emanet oradaki bizim programa iştirak ettiler. Burada Hars ve Turizm Bakanlığı’mıza üstelik teşekkür ediyorum. Onlar üstelik gerçekten domuzuna tıpkısı izlence hazırladılar ve o akşam ezanı Hacıbektaş’ta hakikaten lüzumlu oradaki tam mizaç ve mezhep ayrımı gözetmeden kardeşlerimizle birleştik, bütünleştik, bire bir olduk, iri olduk ve canlı olduk kardeşliğimizi tescil ve konfirmasyon ederek yolumuza devam ettik. Kül bunlarla beraber benzeri zamanda Çorum’bile yeni iklim binamızın de açılışını yaptık. Bu dahi davamıza, parçalanmamış Çorumlu kardeşlerimize anlı şanlı olsun. CHP’li yazar ve siyasetçilerden gelişigüzel dönem tekdir yedikleri halde 3 kuruşluk menfaatleri amacıyla geçmişlerini reddedenleri kendi hallerine bırakıyoruz. Tığ milletimizle gelişigüzel adalet yolda ilerlemeye bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: