Çorum Belediyesi’nden sünnet şöleni

Çorum Belediyesi’nce seçme sene anadan görme yerine düzenlenen ‘Sünnet Şöleni’nde bu yıl 150 yavru erkekliğe evvel adımını attı.

Çocuklara site turu attırılması ile başlayan program Hıdırlık’ta yapılan duanın arkası sıra Perşembe Pazarı’nda planlı etkinliklerle devam etti. Şölene animasyon gösterileri renk kattı.

Burada tıpkı istişare işleyen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hakeza bir güzel organizasyonu esbak yıllarda pandemi zımnında yapamadıklarını belirterek, “Pandemi diye niteleyerek ayrımsız bela vardı. Maskesiz, mesafesiz ayrımsız arada olamıyorduk. Allaha hamdolsun bizi gine ayrımsız araya getirdi. Yavrularımızla beraber, ailelerimizle bu arada aynı Delege sünnetini, Peygamber efendimizden bize bırakıt kalan bu sünneti ihya etme imkanını bize sundu. Bu birliktelik berenarı, çocuklarımızın gözlerindeki bu çerağ, sevgi berenarı milletimizin duası berenarı, Cumhurbaşkanımızın önümüzde oldukça durmak namevcut yola devam diyorum. Yavrularımızı kutlama ediyorum” dedi.

‘Üniversite öğrencileri için çamaşırhaneler kurulacak’

Konuşmasında darülfünun öğrencileri üzere çamaşırhaneler kuracaklarını hatırlatan Başbuğ Aşgın, “Bu projeyi ilk kez burada açıklıyorum. Kısaca 20 bin üniversite öğrencimiz var. Bu kardeşlerimiz bize güç. Öğrencilerimizin sunma bir iki yüzdelik 50’si başka şehirlerden geliyor. Üniversite öğrencilerimiz üzere çamaşırhaneler kuracağız. Yavrularımız etki ile çamaşırlarıyla uğraşmayacaklar. Öğrencilerimiz çamaşırlarını bize getirecek bizde onları tertemiz yıkadıktan sonraları ansız teslim edeceğiz. Bu hizmetimiz üniversitemiz açılınca başlayacak” ifadelerini kullandı.

Programa DOĞRU Parti İl Başbuğ Vekili Ulvi Evlücü, Format İlçe Başkanı Erhan Akaret ve aileler katıldı. – ÇORUM

Share: