CHP Umumi Başkan Yardımcısı Erkek, Bingöl’de konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Muharrem Eş, ati nesillere demokratik ve kalkınmış bire bir devlet çoğaltmak istediklerini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Bingöl’e mevrut Ayvaz, partisinin devlet başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Muhalefetin bilcümle olarak ati yılki seçimden sonradan hükümet sistemi üzerine güçlendirmiş milletvekili sisteminde uzlaştığını anlatan Ayvaz, şöyle dedi:

“İlk seçimde Budun İttifakı’nın Reisicumhur adayı Türkiye’nin 13. Cumhur Reisi olacak. İlk imzalayacağımız genelge kamuda israfın önlenmesiyle ilgili olacak. İlk imzalayacağımız kararname izleme ve planlama teşkilatı kararnamesi olacak. Çünkü planlama olmadan tek şeyi çözemezsiniz. İl çıkaracağımız kanun bile ‘siyasal ahlak’ kanunu olacak. İlk bire bir haftada olacak bunlar. Bütünü amade zira.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bölgeye çok ehemmiyet verdiğini nâkil Koca, şunları kaydetti:

“Türkiye bu sistemle devam edemez. Önümüzdeki önceki seçimde kasa başında seçmen şu kararı birlikte verecek; bu cümle devam mı etsin, bu bütün değişin mi? Umumi Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu bu bölgenin sorunlarını çok gür biliyor. Bunların çözüm önerilerini yegâne biricik paylaşıyor. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı üstelik kuracağız ilk seçimden sonraları. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın kurucu 4 devleti Türkiye, Suriye, Irak ve İran olacak. Sonra ayrıksı devletler bile katılacak. Çünkü Ortadoğu’nun ve bölgenin sorunlarını bu bölgedeki devletler, bu bölgedeki halklar çözebilir. Egemen güçlerin vekalet oyunları değil.”

Share: