CHP 99’uncu yapılış yılını kutluyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 99’uncu bünye yılı nedeniyle beraberindeki heyetle Anıtkabir’i müzakere etti.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki gök bilimi, Aslanlı Yol’dan yayan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün mozolesine geldi.

Kılıçdaroğlu’nun, al ve beyaz zehir karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının ardından tırsmak duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Ahitname-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Iri Atatürk, Sayın Genel Başkanım, bütün 99 sene geçmiş çarpışma meydanlarında kurduğun CHP’nin bugünkü temsilcileri yerine huzurundayız. Anadolu ve Rumeli Sahabet-i Hukuk Cemiyeti ile Kuvayımilliye’nin engelleme orduları karşısındaki azmini, 99 yıldır yüreğimizde taşıyoruz. Benzeri azim ve kararlılıkla, milletimizin dirlik ve refahı amacıyla mücadele ediyoruz.

Sayın Umumi Başkanım, CHP’nin neferleri olarak, iyice Cumhuriyetimizi destek olmak, yüceltmek ve nihayetinde demokratlık ile taçlandırmak üzere, gece gündüz demeden çalışıyoruz. Nezdinde milletimize kortej veriyorum, partimizin ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ebedi istirahatgahını, Türkiye’yi müdür erk partisi adına müzakere edeceğiz. Mücadelemiz, hakimiyet kaygısızca, şartsız milletin olana çatışma sürecek. Bu düşüncelerle muazzez hatıran uğrunda saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarını, hayatını yitirmiş tamlık CHP’lileri ve eren şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Heyet, daha sonradan mozoleye çıkılan merdivenin önünde hatırat fotoğrafı çektirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarına birlikte çelenk bırakarak tırsmak duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu’na fırka yönetiminin yanında 99 güre üstelik eşlik etti.

CHP’da bünye sene dönümü etkinlikleri kapsamında Fırka Meclisi toplantısı yapılacak.

Kılıçdaroğlu, öğleden sonradan İzmir’e geçerek kentin antagonist işgalinden kuruluşunun sene dönümü zımnında düzenlenecek programa katılacak.Share: