Cet kız Kırıkkale Üniversitesinde aynı bölümde tahsil görecek

Kırıkkale’birlikte Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aynı üniversiteyi ve bölümü kazanan 50 yaşındaki baba Ağırbaşlı Özyön ve kızı Merve Aydınlık Özyön, gelişigüzel öğrenim görecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kırıkkale Belediyesinde memur olarak çalışan ve YKS’ye başvuran Sakil Özyön kızıyla sınava hazırlandı.

Bir okulda üniversite sınavına giren ağababa ve kızı Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Amme Idaresi Bölümüne yerleşti.

İnternet üzerinden üniversiteye kayıtlarını yaptırarak öğrenim görecekleri fakülte ve derslikleri gezen cet ve kızı, birlikte çıkışlı olup kep atmayı hedefliyor.

Kısık Özyön, AA muhabirine, okumayı muhip ayrımsız sülale olduklarını belirterek çocuklarını okutabilmek üzere maddesel ve manevi yönden ellerinden mevrut her şeyi yaptıklarını söyledi.

Kendisinde dahi bilcümle kıraat isteği bulunduğunu anlatan Özyön, “4 almanak ayrımsız bölümü yok etmek istiyordum. Kızımla birlikte öğüt çalıştım, onun notlarından faydalandım. Benzeri okulda kızımla sınavı girdik. Bir üniversiteyi ve bölümü kazandık. İnşallah bire bir sınıfa düşeriz. Yetişek hayatında kızımla gelişigüzel uğraşmak güzelce aynı duygu. İnşallah derslerden düşüncesiz kalmam ve 4 yılda çıkışlı olup kızımla kep üstelik atarız.” ifadesini kullandı.

Çalıştığı kurumdaki yöneticilerin da kendisini darülfünun öğrenimi üzere teşvik ettiğini aktaran Özyön, “Hepsine çokça teşekkür ediyorum. İş yerindeki arkadaşlarım haddinden fazla sevindi ve bir nice kutlama mesajı aldım. Gençlerimize örnek olmaya çalışıyoruz. Bizi kurtaracak olan yegâne şey eğitim. Dünyada saraka sahibi kalkmak istiyorsak hepimiz eğitimli olmalıyız. Bağımlı aksiyon hayatından kıran sınava hazırlanırken arada sırada kaytardığım oldu amma sonunda başardım.” dedi.

Merve Berrak Özyön ise şunları kaydetti:

“Darülfünun sınavına kalkmak için aynı kursa gittim. Sonrasında evde günlük 5-6 saat ibret çalıştım. Babam akşam eve gelince çıkardığım notları ona veriyordum. Birkaç saat babam çalışıyordu. Ben babamdan daha çok çalıştım, kendisine havari olmaya gayret ettim. Babamla aynı bölümü bürümek domuzuna bir ruh. Ihtimal çoğu insana nasip kaçınan bire bir husus. Çokça bulunmaz yaşanabilecek iyice bire bir ruh olduğunu düşünüyorum. İnşallah alay malay mezun olup kep atarız. Çıkışlı olduktan sonraları üniversitede akademisyen olarak kalmayı istiyorum.”Share: